3
FCSB
Coman 83' Gnohere 63' Morutan 49'

Asa am trait Gaz Metan - FCSB 1-3

Intre cele doua meciuri din Europa League cu Hajduk Split cei de la FCSB au facut popas la Medias pentru confruntarea cu liderul Ligii 1 dupa trei etape.Apasati aici pentru live video

Gaz Metan are parte de cel mai bun start de sezon din istoria clubului, cu sapte puncte din noua posibile, sase goluri marcate dintre care trei au purtat semnatura lui Carlos Fortes.

Gaz Metan vs FCSB în Liga 1: 24 de jocuri - patru victorii Gaz Metan - cinci remize - 15 succese FCSB.

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 12 jocuri - două victorii Gaz Metan - 4 remize - 6 succese FCSB.

22:54

Final de meci.

22:54

90'

Tanase il intoarce pe Busu si este blocat in ultimul moment de Diallo.

90'

Sutul lui Fofana e blocat de Balgradean.

88'

Buziuc vine lansat la centrarea lui Cretu din dreapta si mingea trece peste poarta.

83'

Gol Coman!

FCSB inscrie pe contraatac prin Coman. Sut in bara si de acolo in poarta.

82'

Buziuc intra in lui lui Chamed.

77'

Sut peste poarta trimis de Morutan dupa respingerea portarului Cecilia Batista.

71'

Popescu este avertizat si nu este de acord cu decizia.

68'

Morutan suteaza in plasa laterala si rateaza sansa dublei.

67'

Centrare a lui Busu din stanga si Fortes trece pe sub minge.

63'

Gol Gnohere!

Centrare din stanga si Gnohere inscrie cu capul. Lovitura de cap perfecta.

61'

Neintelegere intre Cecilia Batista si Diallo. Bara ii salveaza pe medieseni.

57'

FCSB iese pe contraatac si alege sutul spre poarta in locul unei pase.

56'

Tanase reia cu capul pe langa poarta.

51'

Popescu suteaza mult peste poarta.

49'

Gol Morutan!

FCSB restabileste egalitatea dupa o actiune rapida cu pasa lui Popescu pentru Morutan printre picioarele lui Constantin.

46'

Tanase si Gnohere intra la FCSB. S-a reluat meciul.

21:50

Pauza la Medias.

45'

Centrare din lovitura libera si Constantin reia peste poarta.

45'

Coman incearca poarta de doua ori la rand din corner. Prima data a fost aproape de gol, a doua oara a trimis in plasa laterala.

43'

Fortes suteaza in bara!

37'

Man introduce mingea in poarta, dar de la margine s-a ridicat fanionul pentru offside.

30'

Gol Fofana!

Gaz Metan deschide scorul prin Fofana. Un sut deviat de Morais care il pacaleste pe Balgradean.

30'

Balgradean respinge peste poarta sutul lui Chamed din lovitura libera.

27'

Corner pentru FCSB ramas fara rezultat.

25'

Planic si Fortes avertizati pentru un duel dincolo de limita regulamentului.

18'

Galben si pentru Olaru de la Medias.

16'

Avertisment pentru Rusescu, primul al meciului.

12'

Chamed trimite la intalnire pentru Ely Fernandes. Mingea ajunge in bratele lui Balgradean.

7'

Centrare a lui Man din lovitura libera pe coltul scurt pentru Rusescu. Acesta rateaza preluarea de langa Constantin.

5'

Mare ocazie rateaza incredibil din centrul careulu de Rusescu. Acesta loveste mingea si din pamant se duce peste poarta.