1
1
Farul

Asa am trait Gaz Metan - Farul

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Gaz Metan - Farul cu incepere de la ora 17:30. O partida care a contat pentru etapa a 17-a in CASA Liga 1.

19:29

In cele din urma aceasta partida s-a incheiat la egalitate.

90'

Scandal urias pe teren. Jucatorii gazdelor sar sa-l agreseze pe arbitru. E nevoie de aparitia in teren a oamenilor de ordine.

90'

Gol Betancor!

Farul egaleaza din lovitura de la 11 metri prin Jefte Betancor.

90'

Cu parere de rau pentru Iulian Calin, dar a fost o simulare cat casa din partea lui Adi Petre. S-a pacalit grav arbitrul central.

90'

Lovitura de la 11 metri pentru Farul la ultima faza a meciului. Jucatorii Gazului protesteaza masiv. Moura se alege cu un galben.

90'

Farul iroseste o alta ocazie de a marca. Ciobanu n-a gasit poarta dintr-o lovitura libera.

85'

Radaslavescu suteaza peste poarta dupa o actiune personala.

59'

Valceanu intervine decisiv la sutul lui Adi Petre. Farul rateaza de putin egalarea.

49'

Valceanu blocheaza mingea trimisa de Betancor. Prima ocazie a partii secunde.

46'

A inceput partea secunda.

18:18

S-a incheiat prima repriza dupa un sut aparat de Valceanu.

44'

Gol Morar!

Gaz Metan deschide scorul pe contraatac prin Vlad Morar.

41'

Deaconu incerca poarta direct din corner. Mingea cade pe plasa portii.

35'

De Nooijer ajunge singur cu portarul si trage in plasa laterala.

34'

Artean vrea sa intoarca spre poarta si mingea cade pe transversala.

21'

Cartonas galben primit de Alceus.

17'

Aioani respinge in bara sutul lui Alceus.

10'

Actiune rapida a Farului, cu Ely in partea dreapta. Sut cu stangul pe langa poarta.

9'

Faza controversata in careul oaspetilor. Chamed trimite mingea in poarta, dar se fluiera fault in atac.

1'

A inceput meciul de la Medias.

17:38

Gaz Metan: Valceanu - Moura, Matricardi, Yuri, Dobrescu - Alceus, Lixandru - Chamed, Deaconu, Trif - Morar.

Farul: Aioani - Mladen, Larie, Ghita, De Nooijer - Boboc, Artean, Purece - Ely, Betancor, Pitu.

Arbitru: Iulian Calin.

13:10

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de opt ori s-a impus Gaz Metan, de șapte ori a câştigat Farul, iar alte trei meciuri s-au terminat remize.

Cea mai recentă întâlnire directă: 25 iulie 2021, Farul - Gaz Metan 2-0, goluri înscrise de Jefte Betancor şi Adrian Petre.

Gaz Metan - Dinamo 2-1: a fost singura victorie reuşită de medieşeni în ultimele șapte meciuri disputate în campionat pe teren propriu.

Doar un succes a bifat gruparea constănţeană pe teren advers în ediţia curentă, 2-0 cu FC Botoşani, în rest au trei rezultate de egalitate şi patru partide pierdute.