0
0
Dunarea Calarasi

Asa am trait Gaz Metan - Dunarea Calarasi

Ultima etapa a sezonului regular din Liga 1 Betano a continuat, sambata, cu meciul dintre Gaz Metan Medias si Dunarea Calarasi.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

14:52

90'

Bourceanu primeste galben in prelungirile partidei.

88'

Ultima schimbare si la Gaz Metan: Paul Costea intră în locul lui Sebastian Mailat.

86'

Munteanu intra in locul lui Souda la Calarasi.

83'

Luis Aurelio avertizat de Rusandu pentru un fault in jumatatea adversa.

80'

Rondon trimite spre poarta, fara insa a nimeri tinta.

77'

Conor Henderson în locul lui Georgian Honciu la Dunarea Calarasi.

75'

Yazalde in locul lui Chamed la gazde.

70'

Junior Mapuku îl înlocuiește pe Ndiaye Mediop la Dunarea Calarasi.

59'

Ely Fernandes îi ia locul lui David Caiado la Gaz Metan.

58'

Rusandu scoate cartonasul galben si pentru David Caiado de la gazde.

55'

Ndiaye Mediop vede cartonasul galben.

47'

Honciu trimite din unghi putin pe langa poarta gazdelor. Mare ocazie pentru Dunarea Calarasi.

46'

S-a reluat meciul de la Medias.

39'

Srdjan Luchin urca in atac si trimite spre poarta.

24'

Sutul lui Chamed nu prinde nici de aceasta data poarta.

19'

Cretu e semnalizat în ofsaid pe o faza de atac a gazdelor.

5'

Chamed incearca poarta oaspetilor cu un sut de la distanta.

2'

Mario Rondon (Gaz Metan) șutează pe poartă si intervine portarul decisiv.

1'

Lucian Rusandu ii acorda cartonasul galben lui Stefan Vladoiu (Calarasi) inca din debutul meciului.

1'
A inceput meciul.
0'

22:06

Gaz Metan n-a mai castigat din 12 octombrie 2018 de la un 2-0 cu Voluntari. Au urmat cinci rezultate de egalitate şi cinci înfrângeri.

Dunarea Calarasi este neinvinsa in 2019, obtinand o victorie si trei remize.

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar într-o singură partidă, pe 28 octombrie 2018, când au terminat la egalitate, scor 0-0.

Edward Iordănescu vs Dan Alexa: un joc - o victorie Iordănescu (ediția 2015-2016, ACS Poli - Pandurii 0-1).

Dan Alexa vs Gaz Metan în Liga 1: 4 jocuri - două remize - două înfrângeri.