3
Dinamo
Camara 83' Sorescu 74' Gonzales 48'

Asa am trait Gaz Metan - Dinamo

Etapa a 4-a din CASA Liga 1 le-a adus fata in fata, luni seara de la 21:00, pe Gaz Metan Medias si Dinamo. Partida a fost live text in aceasta pagina.

22:51

Final de partida si etapa.

90'

Buzbuchi blocheaza in extremis sutul lui Fabbrini din sase metri.

89'

Gol Cardoso!

Gaz Metan reduce din diferenta prin Dumitru Cardoso. Lovitura de cap din doi metri.

83'

Gol Camara!

Dinamo se desprinde in castigatoare dupa golul lui Camara. O reusita venita in urma unui contraatac. Sut cu stangul la coltul lung.

74'

Gol Sorescu!

Buzbuchi a respins sutul lui Sorescu de la punctul cu var, dar jucatorul lui Dinamo a marcat pe urmarire.

73'

Penalty!
Droppa il faulteaza pe Camara in marginea careului si se acorda lovitura de la 11 metri pentru Dinamo.

73'

Buzbuchi se opune golului in fata lui Borja Valle. Interventie cu piciorul.

62'

Sansa de gol pentru Gaz Metan. Sanoh preia in careu si trimite in bara. Mingea iese apoi din Mejias in corner.

48'

Gol Gonzales!

Dinamo deschide scorul la primul stu pe poarta. Camara a pasat decisiv pentru Gonzales si acesta a marcat cu un sut la coltul lung.

47'

Camara suteaza spre poarta de la 25-30 metri. Mingea se duce mult alaturi.

46'

S-a reluat meciul. Borja Valle a intrat la Dinamo.

21:48

Pauza la Medias. Niciun sut pe poarta pentru Dinamo in 45 de minute!

45'

Replica palida a lui Dinamo prin Camara. Sutul acestuia nu prinde poarta.

45'

Dinamovistii pierd usor mingea in atac si Gazul iese pe contraatac prin Chamed. Centrarea din flancul stang nu are adresa.

31'

Faza fixa pentru Dinamo. Mingea este respinsa de apararea Gazului.

30'

Mejias retine sutul lui Butean.

28'

Centrare din stanga si Nemec reia cu capul in poarta. Fanionul e ridicat de la margine pentru un offside. Gol invalidat lui Dinamo!

25'

Mejias retine sutul lui Chamed dintr-o lovitura libera. Mingea a prins pamantul inainte de a ajunge in bratele spaniolului.

15'

Sorescu suteaza in plasa laterala.

4'

Chamed in locul lui Jica.

1'

A inceput meciul de la Medias.

0'

Gaz Metan: Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Trif - Droppa, R. Deaconu - R. Romeo, Ciocan, Jica - Smola.

Dinamo: Mejias - Alexander Gonzales, Puljic, R. Grigore, Isma Lopez - Camara, Răuţă, J. Gol, Sorescu - Nemec, Borcea.

16:21

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 30 de ori în principala competiţie internă, de 7 ori s-au impus sibienii, de 16 ori au câştigat dinamoviştii, iar alte 7 jocuri s-au terminat la egalitate.

Niciuna dintre cele 7 remize nu a înregistrat pe tabelă scor alb. În schimb, 6 egaluri s-au încheiat cu 1-1.