1
Dinamo
Sorescu 35'

Asa am trait Gaz Metan - Dinamo 4-1

Vecine de clasament, Gaz Metan Medias si Dinamo Bucuresti sunt despartite de trei puncte. Din acest punct de vedere este un meci extrem de important in economia luptei pentru salvarea de la retrogradare.

22:41

88'

Gol Chamed!

Gol din penalty. Executie fara emotii din partea lui Chamed.

86'

Lovitura de la 11 metri pentru Gaz Metan.

82'

Valente suteaza in plasa laterala dupa depasirea portarului dinamovist.

68'

Sorescu reia din prima in bratele lui Plesca.

66'

Al doilea galben incasat de Blejdea. Dinamo ramane in zece jucatori!

62'

Fabbrini pasa gresita pentru Nemec. Lui Dinamo nu-i iese nimic.

57'

Junior in locul lui Deaconu (Gaz Metan).

52'

Valente surprins in offside.

47'

Blejdea (Dinamo) se alege cu un galben pentru simulare in careul gazdelor.

46'

A inceput repriza secunda.

21:19

Pauza la Medias.

40'

Gol Deaconu!

Deaconu reface diferenta de doua goluri cu un sut pe jos din afara careului.

35'

Gol Sorescu!

Dinamo reduce din diferenta prin Sorescu. Sut din interiorul careului dupa ce funadsul stanga al gazdelor a ratat interceptia la o centrare din stanga.

29'

Gol Valente!

Gaz Metan isi dubleaza avantajul prin Ricardo Valente din centrarea lui Deaconu.

22'

Fabbrini obtine lovitura de la colt.

18'

Fabbrini in locul lui Bani (Dinamo).

18'

Valente in locul lui Ciocan (Gaz Metan).

15'

Dinamo aproape de egalare la reluarea lui Nemec cu capul. Bara s-a opus golului!

14'

Gol Morar!

Vlad Morar deschide scorul cu un sut pe sub Kongshavn.

11'

Prima ocazie a lui Dinamo. Sorescu suteaza din marginea careului si mingea ocoleste de putin poarta.

7'

Puljic respinge centrarea lui Velisar. Gazdele insista in flancul stang de atac.

4'

O faza de penalty! Iulian Calin a iertat-o pe Dinamo la aceasta faza.

3'

Centrare din stanga si Ciocan reia cu capul peste poarta. Jucatorul gazdelor acuza o lovitura in duelul cu Filip.