2
CFR Cluj
Paun 72' Omrani 64'

Asa am trait Gaz Metan - CFR Cluj

Am transmis aici LIVE TEXT meciul Gaz Metan - CFR Cluj din etapa a 23-a a Ligii 1.

22:25

Final de meci. CFR Cluj urca pe loc de playoff cu acest succes de la Medias.

85'

Gol Sikorski!

Austriacul Sikorski o readuce in meci pe Gaz Metan cu o executie din prima la o centrare a lui Cretu in fata portii.

72'

Gol Paun!

Paun dubleaza avantajul echipei sale cu un sut la coltul scurt dupa o faza dezvoltata rapid de Bud si Omrani.

68'

Minca apara sutul lui Eric dintr-o lovitura libera periculoasa in marginea careului oaspetilor.

64'

Gol Omrani!

Francezul Omrani modifica tabela cu o lovitura de cap bine plasata. Un gol ciudat care la prima vedere a semnat mai mult a pasa pentru Bud.

63'

Itoua scoate din fata lui Bud la centrarea lui Omrani. Mare sansa de gol pentru CFR Cluj.

56'

Gomelt aproape de gol cu o reluare de cap care se duce putin alaturi.

56'

Nouvier rateaza cea mai mare ocazie a oaspetilor in acest meci. Sut din interiorul careului blocat de Plesca.

51'

Bic reia cu capul peste poarta dintr-o pozitie favorabila in interiorul careului oaspetilor.

47'

Minca iese excelent si blocheaza balonul din picioarele lui SIkorski. Excelenta pasa la intalnire oferita de Eric.

46'

Start de repriza secunda.

21:21

Pauza in meciul de la Medias.

40'

Nouvier patrunde in flancul stanga, dar pasa inapoi este fara adresa si faza ramane fara rezultat.

38'

Paun reia mult peste poarta. Doal al doilea sut expediat de oaspeti spre buturile aparate de Plesca.

25'

Gomelt suteaza mult peste poarta lui Plesca dintr-o pozitie centrala.

22'

Munteanu, capitanul gazdelor, il pune la incercare pe portarul advers cu un sut din actiune. Respinge Minca.

18'

Romeo trimite mult peste poarta dupa o actiune a lui Bic. Pana acum Gaz Metan este vioara intai a partidei. CFR inca nu se regaseste pe teren.

15'

Cretu trimite in bratele lui Minca dupa o actiune personala. Mai mult o pasa la portar aceasta minge.