0
0
CFR Cluj

Asa am trait: Gaz Metan - CFR Cluj 0-0

Campioana CFR Cluj a facut o halta la Medias intre cele doua meciuri cu Dudelange, echipa din Luxemburg in fata careia a pierdut, scor 0-2, joi in prima mansa a playoff-ului Europa League. Apasati aici pentru live video

19:51

S-a incheiat meciul.

90'

Buziuc intra in locul lui Fortes.

78'

Bordeianu opreste contraatacul gazdelor cu pretul unui galben.

71'

Cartonas rosu !

Busu vede al doilea galben si este eliminat.

71'

Ely Fernandes rateaza singur cu Jesus Hernandez, un portar cu adevarat inspirat in acest meci.

70'

Julio Baptista intra in locul lui Ionita.

65'

Olaru centreaza in fata portii si Ely Fernandes trimite peste poarta. Julio Baptista e chemat de la incalzire si brazilianul se pregateste de debutul la CFR Cluj.

64'

Ely Fernandes intra in locul lui Chamed.

63'

Fortes reia cu capul din centrul careului si Jesus Hernandez are o noua interventie decisiva.

59'

Mailat intra in locul lui Costache.

58'

Caiado suteaza mult peste poarta.

50'

Ionita trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

46'

S-a reluat meciul. Omrani intra in locul lui Tambe.

18:47

Pauza la Medias.

44'

Jesus Hernandez se opune golului la reluarea lui Caiada din centrul careului, mingea revine si acelasi Caiado reia in transversala.

39'

Sut trimis de Chamed din lovitura libera. Respinge portarul Jesus Hernandez, debutant la CFR Cluj in acest meci.

38'

Tambe este avertizat.

36'

Busu de la Gaz Metan vede primul galben al meciului.

33'

Replica Gazul prin Chamed. Sut pe langa poarta.

32'

De Luca ramane singur cu portarul, dar de la margine fanionul e sus pentru un offside.

29'

Centrare a lui Costache in careul gazdelor. Respinge de acolo Cretu.

9'

Tambe suteaza pe langa poarta gazdelor. Prima actiune ofensiva a CFR-ului.

3'

Ratare incredibila a gazdelor prin Chamed. Acesta reia pe langa poarta din pozitie favorabila in centrul careului.

1'

Sebastian Coltescu fluiera startul partidei.

17:59

12:53

Au urmat patru succese ale "feroviarilor clujeni" şi trei remize, ultimul rezultat de egalitate înregistrându-se în cea mai recentă confruntare directă, 0-0 la Cluj (29 octombrie 2017).

12:53

Medieşenii nu au mai câştigat din 2 decembrie 2013, când s-au impus cu 2-0 pe teren propriu, marcatori Frăsinescu şi Dan Roman.

12:52

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 11 jocuri - patru victorii Gaz Metan - patru remize - trei succese CFR.

12:52

Gaz Metan vs CFR Cluj în Liga 1: 22 de jocuri - cinci victorii Gaz Metan - 10 remize - șapte succese CFR.