2
FC Botosani
Keyta 87' Butean (ag) 34'

Asa am trait Gaz Metan - Botosani

Etapa a 8-a in CASA Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul Gaz Metan Medias - FC Botosani. Partida a fost live text in aceasta pagina.

19:53

87'

Gol Keyta!

Botosani revine la conducere prin Keyta. Sut printre picioarele lui Buzbuchi.

70'

Holzmann centreaza din alergare in fata portii si Roman trimite cu capul pe portar.

69'

Gol Deaconu!

Gaz Metan egaleaza  prin Deaconu. Sut de la aproximativ 30 de metri.

59'

Penalty ratat!
Buzbuchi apara lovitura de la 11 metri executata de Ongenda.

59'

Lovitura de la 11 metri pentru Botosani la faultul lui Baco asupra lui Roman.

58'

Cartonas rosu !

Baco vede al doilea cartonas galben pentru un fault la Roman si este eliminat.

46'

37'

Deaconu trage pe langa poarta.

34'

Gol Butean (ag)!

FC Botosani deschide scorul prin autogolul lui Butean la mingea trimisa in fata portii de Patache.

33'

Pap (Botosani) iese gresit pe centrare si Cardoso nu poate profita.

27'

Horsia este schimbat de Jorge Costa cu Ze Manuel.

15'

Keyta (Botosani) rateaza deschiderea scorului cu un sut din interiorul careului. Minge pe langa poarta.

7'

Pambou (Medias) vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Patache.

1'

Istvan Kovacs fluiera inceputul meciului.

18:00

Echipele de start:

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Velisar - Jefferson, Pambou - Chamed, Deaconu, Horşia - Cardoso.

FC Botoşani: Pap - Patache, Chindriş, Ţigănaşu, Holzmann - Rodriguez, Florescu, Ongenda -Roman, Keyta, Melinte.

10:26

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 20 de ori în principala competiţie internă, de patru ori au câştigat sibienii, de șapte ori s-au impus moldovenii, iar alte nouă jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 10 jocuri - 3 victorii Gaz Metan - 4 remize - 3 succese FC Botoşani.

Cea mai recentă întâlnire directă: 1 august 2020, FC Botoşani - Gaz Metan 4-1 (marcatori Ofosu, Keyta, Florescu, Roman I / R. Romeo).