1
0
FC Botosani

Asa am trait Gaz Metan - Botosani 1-0

Etapa a 13-a, ultima a turului de campionat in Liga 1 Betano, debuteaza vineri seara, cu meciul Gaz Metan Medias - FC Botosani, live text in aceasta pagina dupa ora 18:00. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

19:52

86'

Schimbare post pe post la gazde: intra Lokaj in locul lui Golubovic.

82'

Lovitura libera pentru Botosani din marginea careului advers. Roman trimite in careu, resping aparatorii gazda.

71'

Chitosca reia pe langa poarta o minge sutata initial de Morutan si respinsa in fata de portarul Greab.

68'

Ciaccheri intra in locul lui Popa la Botosani.

66'

Cobrea ia galben pentru proteste. Oaspetii au acuzat un hent la Romeo inaintea sutului de la gol.

66'

Gol Romeo!

Gazdele deschid scorul prin Romeo. Sut in forta din interiorul careului.

64'

Ratare uriasa din partea lui Chitosca. Acesta nu prinde poarta cu un sut din interiorul careului mic la pasa lui Morutan.

53'

Chitosca intra in locul lui Bus la Botosani. O modificare interesanta.

48'

Inceput de repriza dominat de Botosani.

46'

Morutan trimite pentru Popa pe zona centrala. Sut blocat si corner pentru Botosani.

18:47

Se incheie prima repriza.

44'

Galben si pentru Miron pentru un fault in marginea propriului careu.

43'

Romeo il opreste pe Bordeianu din cursa acestuia si este la randul sau avertizat.

42'

Preseaza mai mult cei de la Gaz Metan in finalul acestei reprize. Corner pentru medieseni.

40'

Ocazie pentru gazde la centrarea lui Popovici din lovitura libera. Mingea a cazut in fata portii si a fost aproape sa-l pacaleasca pe Cobrea.

28'

Interventie sigura din partea portarului gazdelor la sutul lui Bus.

25'

Tincu este avertizat cu cartonas.

20'

Finalizare slaba din partea lui Morutan, jucator care etapa precedenta a spart gheata in Liga 1.