2
0
FC Botosani

Asa am trait Gaz Metan - Botosani in playout

Etapa a 4-a din playout s-a incheiat, duminica, odata cu meciul Gaz Metan Medias - FC Botosani.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:21

90'

Gol Olaru!

Gaz Metan inchide tabela in prelungiri si e sigura de al patrulea succes consecutiv in playout.

90'

Trei minute suplimentare.

85'

Galben incasat de Miron.

80'

Ivanov in locul lui Caiado la gazde.
A intrat si Bus in locul lui Oaida la Botosani.

78'

Soildesi iroseste lovitura libera cu un sut direct in zid. Mingea ramane totusi la Botosani.

77'

Busu il opreste pe Golofca prin fault. Faza e la limita careului.

68'

Botosaniul domina jocul in aceste momente si Oaida trimite periculos din 16 metri. Mingea se duce putin peste poarta.

68'

De minute bune cei de la Gaz Metan nu mai trec mijlocul terenului.

65'

Roman ii lasa locul lui Fulop la Botosani.

61'

Golofca arunca o minge in fata portii pentru Roman. Iese Plesca si respinge cu o mana.

58'

Schimbare si la oaspeti, cu Papa in locul lui Karaboue.

58'

Chamed ii lasa locul lui Ely Fernandes la Gaz Metan.

55'

Ongenda primeste in careu si incearca o executie pretentioasa. Sut mult peste poarta.

53'

Plesca retine sutul lui Karaboue.

50'

Nasser Chamed este avertizat de Marcel Birsan!

46'

18:17

Pauza la Medias.

33'

Prima schimbare la gazde: Bradley Diallo îl înlocuiește pe Roberto Romeo, accidentat.

29'

Semnalizare de offside la Rondon.

27'

Ocazie de gol ratata de Botosani prin Ongenda.

26'

Avertisment pentru Marius Constantin (Gaz Metan).

13'

Gol Larie!

Gaz Metan deschide scorul prin Larie. Lovitura de cap din centrarea lui Chamed.

9'

Lovitura de la colt pentru Botosani ramasa fara rezultat pe tabela.

4'

Lovitura de cap a lui Fofana care trece pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Medias.

0'

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Romeo, M. Constantin, Larie, Busu - Fofana, Coimbra - Olaru, Caiado Dias, Chamed - Fernandez;

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Miron, Burcă, Soiledis - Oaida, Rodriguez - Ongenda, Karaboue, Golofca - Roman;

13:40

Gaz Metan şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de 14 ori în Liga 1, de trei ori au câştigat ardelenii, de șapte ori au terminat la egalitate, iar de patru ori s-au impus moldovenii.

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 7 jocuri - două succese Gaz Metan - 3 remize - două victorii FC Botoşani.

Ultimul succes reuşit de medieşeni: 29 aprilie 2018, Gaz Metan - FC Botoşani 2-1.

Ultima victorie bifată de moldoveni: 21 octombrie 2018, Gaz Metan - FC Botoşani 1-2.

Cea mai recentă confruntare directă: 24 februarie 2019, FC Botoşani - Gaz Metan 1-1 (marcatori Lorand Fulop, respectiv Iulian Cristea).