2
0
ASA Tg.Mures

Asa am trait Gaz Metan - ASA Tg.Mures 2-0

Am transmis live text meciul dintre Gaz Metan si ASA Tg.Mures din prima etapa a playout-ului. Partida a inceput la ora 18:00.

19:52

Trei puncte prin care Gaz Metan isi betoneaza locul 7 in clasament, primul din playout.

90'

Pap scoate in corner o minge trimisa din lovitura libera si dupa executarea loviturii de la colt se fluiera finalul meciului.

90'

Gol Sikorski!

Sikorski scapa pe contraatac si inchide practic meciul cu un sut din interiorul careului.

80'

Intrat la pauza, Lupu este schimbat cu Buzean.

62'

Gol Munteanu!

Lovitura libera pentru Gaz Metan din preajma careului advers, mingea deviata de zid ajunge la Munteanu.

51'

Rugasevic este si el avertizat pentru un fault la centrul terenului.

49'

Mendy primeste cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate de teren.

46'

A inceput repriza secunda.

19:04

Nicolas Gorobsov in locul lui Florent Andre la ASA.

19:03

Danut Lupu intra in locul lui Cristi Petre la Gaz Metan.

18:48

Pauza la Medias dupa o prima repriza in care cele doua echipe au cautat sa se anihileze reciproc.

44'

Sikorski reia pe langa poarta cu stangul. A fost ultima faza a primei reprize.

39'

Muresan primeste in marginea careului, are timp sa preia pe piept, aluneca chiar in momentul sutul si trimite mult peste poarta.

30'

Munteanu obtine lovitura libera in duel cu Andre.

25'

Greab, portarul gazdelor, scapa mingea sutata in forta de Andre si este foarte aproape de a comite un autogol.

24'

Ocazie importanta pentru medieseni la sutul surprinzator trimis de Munteanu din afara careului. Mingea s-a dus putin pe langa poarta.

7'

Sikorski rateaza prima ocazie mare a meciului. Acesta depaseste portarul in urma unei interceptii si trimite in plasa laterala.