3
FC Voluntari
Botezatu (ag) 68' Ricardinho 51' Tira 1'

Asa am trait FCSB - Voluntari

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - FC Voluntari din etapa a 5-a in Liga 1.

22:54

76'

Balaur respinge in extremis din fata lui Gikiewicz. Corner pentru FCSB.

68'

Gol Botezatu (ag)!

Golul trei al ilfovenilor vine dupa un autogol al lui Botezatu. Incredibil a reluat acesta in vinclu centrarea lui Capatana.

62'

Tira castiga duelul aerian cu Botezatu si reia cu capul in pamant. Mingea sare apoi pe transversala.

59'

Moutinho suteaza pe langa poarta.

56'

Vlad se complica inutil si e aproape de o gafa monumentala. E salvat de Vina. Publicul si-a pierdut rabdarea si fluiera copios jocul haotic al ros-albastrilor.

51'

Gol Ricardinho!

Voluntariul revine la conducere prin Ricardinho, jucator care apare ca varf de atac intre fundasii adversi.

49'

Gol Coman!

Eroare a lui Gorobsov la centrul terenului si Coman inscrie pe contraatac cu un sut la coltul lung.

46'

S-a reluat meciul. Coman in locul lui Perianu la FCSB.

21:50

Pauza la Pitesti.

45'

Capatana suteaza pe langa poarta dupa o faza de contraatac.

45'

Inca o sansa irosita de FCSB, care nu se poate plange ca n-a avut ocazii. Sutul lui Serban e deviat in corner.

40'

Vina intra la FCSB in locul lui Ardelean.

40'

Sut de la distanta incercat de Pantiru. Mingea e blocata de Balaur.

31'

Sansa imensa de 2-0 pentru Voluntari ratata de catre Deac.

19'

Ricardinho vede cartonasul galben.

17'

Mare ocazie pentru FCSB ratata de polonezul Gikiewicz. Acesta reia pe langa poarta din cativa metri.

11'

Vlad trimite riscant spre propriul protar. Mitrev evita cornerul cu un plonjon spectaculos.

10'

Marc vede galben la primul meci pentru FCSB.

1'

Gol Tira!

FC Voluntari deschide scorul in secunda 35 prin Tira! Ce eroare a debutantului Botezatu.

1'

A inceput meciul de la Pitesti.

19:27

FCSB: 99.Vlad - 70.Belu, 73.Marc, 31.Botezatu, 3.Pantiru - 25.Perianu, 23.Popescu - 14.Moutinho, 30.Ardelean, 22. Serban - 27.Gikiewicz.

FC Voluntari: 1.Mitrev - 22.Ricardinho, 28.Balaur, 3.Armas, 23.Vlad - 11.Capatana, 25.Gorobsov, 8.Gheorghe - 98.Costin, 20.Tira, 7.Deac.

12:59

Cele două echipe s-au mai întâlnit de opt ori în Liga 1, de patru ori s-au impus bucureştenii, de trei ori au terminat la egalitate, iar un joc s-a încheiat cu victoria ilfovenilor.

Unicul succes din contul ilfovenilor s-a consemnat pe 22 februarie 2016, FC Voluntari - FCSB 3-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 2 martie 2019, FC Voluntari - FCSB 2-2.