1
FC Voluntari
Betancor 90'

Asa am trait FCSB - Voluntari 2-1

Liderul FCSB a primit vizita celor de la FC Voluntari, vineri seara, de la ora 20:00, live text in aceasta pagina.

21:53

Final de meci.

90'

Gol Betancor!

Voluntari reduce din diferenta de la punctul cu var.

89'

Sansa de gol ratata de Olaru. Reluarea acestuia din interiorul careului s-a dus peste poarta.

89'

Tanase suteaza pe langa poarta.

73'

Cretu in locul lui Miron. Fundasul central de la FCSB acuza o durere la coapsa piciorului drept.

71'

Gol Tanase!

Florin Tanase transforma pentru 2-0 cu o executie sigura.

70'

PENALTY
Tanase obtine lovitura de la 11 metri. Man se anunta ca executant, dar pana la urma va executa Tanase.

67'

Olaru il ia la tinta pe portarul Lavin. Corner pentru FCSB.

60'

Man intra cu mingea la picior in careu si se pierde pana la urma in driblinguri.

60'

Voluntariul aduce din nou mingea in careul FCSB. Ion Gheorghe trimite in blocaj.

58'

Sut il tine pe Ivanov de la spate.

57'

Lovitura libera pentru oaspeti ramasa fara rezultat. Vlad a retinut fara emotii.

46'

20:48

Florin Andrei pune capat primei reprize.

40'

Coman aproape de 2-0. Ii este suflata mingea in momentul sutului. Interventie decisiva din partea lui Costin.

38'

Gol Man!

Man deschide scorul din pasa lui Oaida cu un sut din interiorul careului.

32'

Bortoneanu (Voluntari) intra cu talpa inainte asupra lui Oct.Popescu.

31'

Coman (FCSB) pentru o lovitura cu cotul asupra lui Armas.

30'

ACCIDENTARE
Mailat (Voluntari) nu mai poate continua dupa o ciocnire cu Sut.

24'

Man centreaza din lovitura libera si Cristea trimite cu capul pe langa poarta.

17'

Mailat suteaza in blocaj la patrunderea lui Costin in careul FCSB.

11'

Radunovic trimite pe langa poarta, dupa ce Tanase a ratat voleul din interiorul careului.

3'

Mailat (Voluntari), primul avertisment al meciului.

1'

A inceput meciul pe Arena Nationala.

0'

ECHIPELE DE START

FCSB: 99 Vlad - 23 Ov.Popescu, 17 Cristea, 4 Miron, 33 Radunovic - 26 Oaida, 89 Sut, 10 Tanase - 98 Man, 7 Coman, 37 Oct.Popescu.

Voluntari: 1 Lavin - 98 Costin, 2 Achim, 5 Armas, 6 Briceag -24 Ricardinho, 99 Bortoneanu - 4 Ivanov - 17 Mailat, 30 Stoica, 14 Marcelo Lopes.

11:41

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 11 ori în principala competiţie internă, de cinci ori au câştigat bucureştenii, de trei ori s-au impus ilfovenii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

O singură remiză albă s-a înregistrat între cele două, pe 13 octombrie 2017, într-o partidă în care s-a inaugurat nocturna de pe arena „Anghel Iordănescu".

Unicul succes bifat de FC Voluntari în deplasare s-a înregistrat pe 11 august 2019, scor 3-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 12 septembrie 2020, FC Voluntari - FCSB 2-1, goluri marcate de Mailat, Ricardinho, respectiv Man.

Anton Petrea vs Bogdan Andone în Liga 1: un joc - o victorie Petrea (2020/21, Astra - FCSB 0-3).