2
Viitorul
Ianis Hagi 66' Calcan 15'

Asa am trait FCSB - Viitorul 1-2 in playoff

Etapa inaugurala din playoff s-a incheiat cu meciul dintre FCSB si Viitorul, partida programata pe Arena Nationala.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:22

90'

Cojocaru respinge reluarea cu capul trimisa de Gnohere pe coltul scurt.

90'

Patru minute de prelungire.

90'

Rivaldinho trimite putin peste poarta celor de la FCSB parasita de Balgradean.

88'

Incredibil cum a putut sa rateze Gnohere din sase metri o minge pusa pe tava de Morais!

87'

Artean il opreste prin fault pe Cristea iesit cu mingea la picior din propria jumatate.

84'

Cristea apare in careul advers, dar trimite slab in bratele lui Cojocaru.

82'

Centrare a lui Tanase pentru aparitia lui Benzar, dar acestuia nu-i ies pasii.

79'

Sansa uriasa ratata de Gnohere. Sut de la marginea careului peste poarta.

75'

Coman avertizat pentru proteste.

74'

Rusescu intra in locul lui Morutan.

70'

Rivaldinho incearca si el poarta cu un sut din 16 metri. Mingea usor deviata ajunge in bratele lui Balgradean.

67'

Gnohere a intrat in locul lui Hora la FCSB.

66'

Gol Ianis Hagi!

Viitorul revine la conducere prin lovitura de la 11 metri transformata de Ianis Hagi.

64'

Houri obtine lovitura de la 11 metri dupa o alunecare ratata de Benzar in suprafata de pedeapsa.

59'

Coman suteaza peste poarta.

51'

Viitorul replica taios pe contraatac si De Nooijer nu-l poate invinge pe Bagradean. Interventie cu piciorul a portarului stelist.

50'

Filip nu mai scapa de galben dupa un nou fault asupra lui Ianis Hagi.

48'

Inceput furios de repriza pentru FCSB. O noua sansa de gol pentru gazde ratata acum de Coman.

47'

Uriasa ratare a FCSB prin Hora care trage in Cojocaru.

46'

S-a reluat meciul. Matei in locul lui Nedelcu la FCSB.

21:17

Pauza pe Arena Nationala.

43'

Coman trimite in bara din lovitura libera. A doua bara in dreptul celor de la FCSB!

42'

FCSB ramane in ofensiva si acelasi Coman obtine un corner.

41'

Gol Coman!

Cojocaru iese gresit din poarta si Coman trimite in poarta pentru 1-1. Un gol aplaudat intens de rezervele Stoian, Rusescu si Gnohere, toti aflati la incalzire pe margine.

37'

Dragus scoate in marginea careului pentru Ianis Hagi, al carui sut insa trece mult peste poarta.

34'

Morais apare la finalizare si reia din prima pe langa poarta. Sansa buna ratata de FCSB.

34'

Centrare din corner si Cristea reia cu capul peste poarta.

30'

Mladen este primul jucator de la Viitorul avertizat.

26'

Centrare a lui Benzar pe jos, mingea e deviata in corner.

21'

Morutan patrunde in careul advers, dar greseste pasa decisiva.

19'

Eroare uriasa a lui Nedelcu si Dragus ramane in pozitie de finalizare. Respinge Balgradean cu o mana!

17'

Balasa vede primul galben al meciului.

15'

Gol Calcan!

Viitorul deschide scorul prin Calcan, jucator care il invinge pe Balgradean cu un sut din interiorul careului.

15'

Jocul are un ritm bun, cu putine intreruperi pana acum, dar lipsesc ocaziile de poarta.

9'

Acelasi Ianis Hagi executa lovitura libera. Mingea se duce peste poarta.

8'

Ianis Hagi obtine lovitura libera in preajma careului stelist.

7'

Centrare a lui Coman dintr-o lovitura libera. Hora trimite cu capul pe langa poarta.

2'

Cojocaru se resimte dupa coliziunea cu bara. Jocul este momentan oprit.

1'

Lovitura libera pentru FCSB, Coman trimite in bara si Filip reia peste poarta din apropiere.

1'

Radu Petrescu a fluierat startul meciului.

20:26

14:06

Noua victorii, doua remize si doua infrangeri este bilantul ros-albastrilor pe teren propriu in actualul sezon.

Viitorul n-a mai castigat in deplasare din 25 noiembrie, 2-1 la Voluntari.

FCSB are cel mai bun atac dupa sezonul regular, 49 de goluri.

FCSB vs Viitorul în Liga 1: 20 de jocuri - 15 succese FCSB - două remize - 3 victorii Viitorul.

Palmares cu FCSB gazdă: 10 jocuri - 8 succese FCSB - o remiză - o victorie Viitorul.