Derby-ul zilei in Liga 1 Betano s-a disputat pe Arena Nationala intre FCSB si Viitorul, cele doua rivale in lupta pentru titlul sezonului trecut. Apasati aici pentru live video legal.

21:56

Final de meci.

90'

Cicaldau suteaza pe langa poarta. A fost una dintre ultimele ocazii pentru Viitorul.

88'

Filip este avertizat pentru un fault tactic in propria jumatate.

85'

Tucudean este avertizat pentru impingerea lui Morais.

75'

Golofca intra in locul lui Coman.

66'

Nita respinge incredibil in corner puternica lovitura de cap trimisa de Tucudean.

66'

Morais este avertizat si va fi suspendat in prima etapa din 2018, cu Gaz Metan.

65'

Gol Momcilovic!

FCSB marcheaza golul doi contrar cursului jocului la una dintre putinele aparitii in careul advers in aceasta repriza. Man centreaza din corner, Tordai scapa mingea din maini si Momcilovic inscrie din apropiere.

62'

Ultima schimbare la Viitorul. Dragus intra in locul lui Eric.

61'

Inca o sansa de gol ratata de Viitorul. Acelasi Ganea ajunge la finalizare, insa Nita blocheaza inca o data. Cat mai rezista FCSB?

57'

Baluta in locul lui Lopez.

57'

Minge pe langa poarta trimisa de Eric din afara careului.

55'

Vina intra in locul lui De Nooijer.

54'

Ganea apare la finalizare si trimite peste poarta dintr-un unghi inchis.

50'

Nita blocheaza sutul lui Eric. Corner pentru Viitorul.

49'

Actiune a lui Filip finalizata cu sut la coltul scurt.

48'

Cei de la Viitorul se arunca spre poarta lui Nita in cautarea egalarii. Popescu ajunge din nou la pamant si nu mai poate continua. In locul lui Popescu intra Junior Morais, dupa ce in prima repriza acesta il inlocuise pe Pintilii, de asemenea accidentat.

46'

A inceput partea secunda a meciului.

20:51

Coltescu fluiera finalul primei reprize. Se anunta o parte secunda de foc.

44'

Prima repriza este prelungita cu 3 minute.

43'

Prima eliminare pentru FCSB in aceasta editie de campionat!

43'

Cartonas rosu !

Nervii cedeaza si unul dintre jucatorii de la Viitorul se prabuseste pe teren. Gnohere primeste rosu direct!

42'

Ovidiu Popescu se resimte dupa o ciocnire dura cu doi jucatori de la Viitorul.

40'

Hodorogea respinge in corner din fata lui Gnohere.

34'

Coman primeste cartonasul galben.

31'

Nita blocheaza lovitura de cap a lui Eric. O faza periculoasa a Viitorului la o centrare din dreapta.

28'

Pintilii nu mai poate continua si va fi inlocuit. Mijlocasul stelist a iesit deja pe margine.

28'

Pintilii acuza o acidentare, dupa ce intervenise la mijlocul terenului asupra lui Cicaldau.

22'

Nita retine lovitura de cap a lui Tucudean.

20'

Gol Man!

Man deschide scorul cu un sut la coltul scurt din interiorul careului.

19'

Interventie decisiva a lui De Nooijer in fata lui Man. Stelistul ar fi ramas singur cu Tordai.

17'

Tanase trimite cu stangul pe poarta. Un sut care nu-i probleme lui Tordai.

15'

Corner al FCSB ramas fara rezultat.

13'

Doua suturi ale celor de la Viitorul in blocajul stelist. Eric si apoi Tucudean nu reusesc sa trimita pe poarta.

12'

Centrare a lui Gnohere din stanga si Man reia cu capul peste poarta.

5'

Eric centreaza in careu si Larie reuseste sa respinga. Viitorul a inceput mai bine acest meci.

4'

Nedelcu intervine decisiv la incursiunea lui De Nooijer. Primul corner al meciului apartine oaspetilor.

3'

Momcilovic centreaza in careul advers. Iese Tordai si retine.

3'

Prima iesire ofensiva a celor de la FCSB. Tanase incearca pasa pentru Gnohere, dar trimite prea in spate.

2'

Tucudean primeste de la Man si incearca sutul de la mare distanta. Intervine Nita si retine.

1'

Lovitura libera pentru Viitorul la prima actiune de atac. Mingea este respinsa pana la Eric, iar acesta incearca un exterior. Mingea se ducea pe poarta in absenta blocajului stelist.

1'

Incepe meciul. Lovitura de start a apartinut campioanei Viitorul.

20:00

Ninge la Bucuresti, dar acoperisul Arenei Nationale este tras asa ca nu sunt probleme cu suprafata de joc.

19:37

FCSB (antrenor Nicolae Dică): Niță - Enache, Larie, Nedelcu, Momcilovic - Pintilii, Filip - Man, Tănase, Coman - Gnohere.
Rezerve: Vlad - J. Morais, A. Jorge, Achim, Golofca, Ov. Popescu, D. Benzar.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai - Lopez, Țîru, Hodorogea, De Nooijer - Cicâldău, Mladen, Ganea - Eric, Țucudean, Chițu.
Rezerve: Buzbuchi - V. Ghiță, Horj, Vînă, Ciobanu, Drăguș, T. Băluță.

Arbitri: Sebastian Colțescu (Craiova) - Adrian Ghinguleac (București), Daniel Mitruți (Craiova); rezervă: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe).