1
UTA
Roger 72'

Asa am trait FCSB - UTA

Arena Nationala a gazduit duminica, de la 21:30, duelul dintre FCSB si UTA, partida din etapa a 18-a in CASA Liga 1. Partida s-a disputat fara spectatori.

23:27

Final de meci.

82'

Gol Tanase!

FCSB revine la conducere pe tabela dupa ce Tanase a transformat de la 11 metri.

80'

Penalty acordat pentru FCSB la un hent comis de Medimorec, insa mingea intoarsa de Dumiter depasise limita terenului. Eroare majora de arbitraj.

76'

Gol anulat celor de la FCSB pentru un offside la Sut.

74'

Dumiter cade in careu dupa centrarea lui Tanase. Jocul e lasat sa continue.

73'

Ubbink aproape de golul de 1-2. Bara transversala s-a opus golului la devierea lui Vlad.

72'

Gol Roger!

UTA egaleaza prin brazilianul Roger. Acesta profita de mingea respinsa in fata de Vlad la un sut din interiorul careului.

61'

Keseru suteaza direct in Roger. Acesta se prabuseste la pamant si jocul e oprit.

60'

Tanase obtine lovitura libera in 17 metri.

58'

Octavian Popescu il testeaza pe Iacob cu un sut in forta din afara careului. Respinge portarul aradenilor cu o mana.

50'

Parada din partea portarului Iacob la sutul lui Cordea. Cornerul ramane fara rezultat pe tabela.

46'

S-a reluat meciul. Vizibilitate tot mai scazuta din cauza cetii.

22:22

Pauza in meciul disputat fara spectatori pe Arena Nationala.

32'

Vorobjovas (UTA) vede cartonasul galben. Primul jucatator de camp avertizat. Anterior mai primise galben si Balauru, portarul de rezerva al aradenilor.

22'

Gol Tanase!

Tanase trage tare si pe centrul portii pentru 1-0.

21'

Lovitura de la 11 metri pentru FCSB.

17'

O noua sansa pentru UTA. Roger scapa pe contraatac si suteaza pe langa poarta.

10'

Ocazie pentru UTA la sutul lui Passaglia din interiorul careului. Sut peste poarta din zece metri.

9'

Olaru suteaza pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de pe Arena Nationala.

0'

FCSB: Vlad - Cretu, Vinicius, Miron, Radunovic - Olaru, Sut, Tanase - Cordea, Keseru, Oct.Popescu.

UTA: Iacob - Baravykas, Benga, Medimorec, Shlyakov - Passaglia, Vorobjovas - Miculescu, Ubbink, Roger - Dangubic.

Arbitru: Marian Barbu.

15:44

Avancronica

FCSB are o serie de zece meciuri fara infrangere in campionat, reusind noua victorii si o remiza.

Din cele 32 de goluri marcate pana acum 14 au fost din faze fixe, capitol la care FCSB este lidera in Liga 1.

O singura infrangere a suferit UTA in precedentele zece deplasari, 1-2 la Botosani in 6 august. Aradenii au obtinut in rest patru succese si cinci remize.

De trei ori s-au mai intalnit cele doua echipe de la revenirea aradenilor in Liga 1. Sezonul precedent FCSB a castigat ambele dispute din sezonul regular, 3-0 pe teren propriu si 1-0 in deplasare.

In debutul sezonului actual UTA si FCSB au remizat la Arad, scor 1-1, Ianis Stoica marcand in minutele de final golul egalizator pentru echipa bucuresteana.