1
Universitatea Craiova
Cicaldau 55'

Asa am trait FCSB - Universitatea Craiova 0-1. Becali a bagat echipa a doua!

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Universitatea Craiova, partida din penultima etapa in playoff-ul Ligii 1.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
FCSB - 4.33 | Egal - 3.50 | Craiova - 1.90

23:19

77'

Fedele trimite cu exteriorul pe langa poarta FCSB.

68'

Filip intra in locul lui Nedelcu la FCSB.

55'

Gol Cicaldau!

Craiova deschide scorul prin Cicaldau. Sut din interiorul careului dupa o minge pierduta de Serban in marginea propriului careu.

53'

Vatejelu suteaza peste poarta.

52'

Bara ii salveaza pe cei de la FCSB la sutul lui Ivan.

50'

Nita incearca un exterior pentru Istrate. Blocheaza apararea Craiovei.

48'

Offside in care este surprins Ivan.

46'

S-a reluat partida.

22:16

Pauza in meciul de la Giurgiu.

42'

Camara intra in centru si suteaza in forta. Portarul Tirnovanu respinge peste poarta.

34'

Tirnovanu retine lovitura de cap a lui Balasa dupa un corner.

30'

Jocul se muta la cealalta poarta. Simion respinge in corner centrarea lui Camara.

30'

Acka respinge din fata lui Musi.

26'

Craiova muta repede jocul la cealalata poarta. Baiaram trimite in plasa laterala.

25'

Pigliacelli are o noua interventie salvatoare la sutul in forta trimis de Perianu.

22'

Demarcare a lui Ivan la pasa lui Nistor si Tirnovanu respinge in corner.

6'

Oaida reia cu capul pe langa poarta dupa un corner.

5'

Pigliacelli respinge sutul lui Vina dupa o contra rapida a gazdelor.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

21:30

FCSB: Tirnovanu - Pantea, Simion, Nedelcu, Serban - Vina, Perianu, Oaida - Nita, Fulga, Musi.

Craiova: Pigliacelli - Capatana, Acka, Balasa, Vatajelu - Mateiu, Screciu - Camara, Nistor, Baiaram - Ivan.

19:08

De la revenirea fotbalului craiovean în Liga 1, cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie internă, de 17 ori s-au impus bucureştenii, de trei ori au câştigat oltenii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Primul meci a avut loc pe 2 august 2014, FCSB - CS U Craiova 3-1, marcatori Adi Popa, Lucian Sânmărtean, Fernando Varela, respectiv Andrei Ivan.

Cele mai multe goluri s-au marcat pe 29 octombrie 2017, Universitatea Craiova - FCSB 2-5.

Cea mai recentă întâlnire directă: 29 aprilie 2021, Universitatea Craiova - FCSB 2-0 (Alexandru Cicâldău, Dan Nistor).