2
0
Sepsi

Asa am trait FCSB - Sepsi in playoff. Pintilii s-a rupt din nou!

Etapa a 4-a din playoff s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre FCSB - Sepsi (21:00).
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:52

90'

Balgradean se opune si la sutul lui Dylan Flores. Sansa de gol ratata de Sepsi.

90'

Balgradean respinge cu piciorul sutul lui Tandia din unghi. Cea mai mare ocazie a oaspetilor in acest meci.

86'

4.233 de spectatori in aceasta seara pe Arena Nationala.

85'

Niczuly il blocheaza in extremis pe Hora la o faza unu contra unu. FCSB domina autoritar.

82'

Sut in forta trimis de Hora, mingea e deviata in corner.

78'

Coman e omul meciului, fara doar si poate. Actiune de contraatac si sut in bara!

77'

Hora cade in careul advers si se alege cu un galben pentru simulare. A fost insa o intrare cu piciorul a lui Moura.

73'

Hamed preia pe piept in careul stelist si reia mult peste poarta.

71'

Mensah in locul lui Nouvier, ultima schimbare la oaspeti.

62'

Dubla schimbare la oaspeti: intra Hamed si Fulor. Au iesit Velev si Stefan.
Muta si FCSB prin Teixeira in locul lui Gnohere.

61'

Replica cei de la Sepsi prin Moura. Sut peste poarta dupa o minge boxata de Balgradean.

59'

Gol Coman!

Coman duce scorul la 2-0 cu un sut pe jos din interiorul careului. O faza pe care tot el a initiat-o si la care a mai contribuit Man.

58'

Niczuly blocheaza pe linia portii reluarea lui Hora. FCSB aproape de golul doi.

57'

Sut al lui Man deviat in corner. Centralul a trecut peste decizia tusierului care indicase repunere din sase metri.

51'

Gol Gnohere!

Gnohere deschide scorul din lovitura de la 11 metri. Sut pe jos fara sansa pentru Niczuly.

50'

Coman, jucatorul intrat la pauza in locul lui Morutan, obtine lovitura de la 11 metri la un contact cu Viera.

49'

Planic ajunge in pozitie de finalizare, dar reia slab cu capul spre poarta.

48'

Centrare pentru Gnohere in careu, minge respinsa in corner de Viera.

46'

21:49

Pauza pe Arena Nationala.

42'

Abud Omar e sanctionat pentru o intrare din spate asupra lui Man.

41'

Cea mai mare ocazie a meciului este ratata de Gnohere. Preia pe piept si trimite pe poarta, insa Niczuly face minuni la Sepsi.

40'

Tandia trimite in poarta, dar spre usurarea gazdelor s-a ridicat fanionul de la margine pentru offside.

39'

Niczuly se opune golului la sutul lui Morais din afara careului.

37'

Cristea intervine decisiv in fata lui Nouvier.

33'

Tandia suteaza in bratele lui Balgradean. Primul sut al oaspetilor pe poarta.

30'

Prima ocazie a meciului la sutul lui Filip din afara careului blocat de Niczuly.

28'

Ciocnire intre Niczuly si Cristea dupa un corner al gazdelor. Jocul a fost oprit cateva zeci de secunde.

25'

Contra periculoasa a celor de la Sepsi, insa Stefan rateaza complet pasa pentru Nouvier urcat in careul stelist.

22'

Hora inscrie cu un sut din interiorul careului, insa reusita este anulata pentru un hent. O faza care va genera controverse, cu siguranta.

21'

Tanase este jucatorul care a coborat langa Filip la centrul terenului.

18'

Se face in cele din urma schimbarea. Morutan intra in locul lui Pintilii.

14'

Probleme din nou pentru Pintilii. Jocul este oprit si va fi schimbare.

13'

Centrare a lui Man din lovitura libera. Mingea trece prin fata portii si Benzar rateaza intalnirea cu balonul.

10'

Pintilii vede rapid un cartonas galben pentru un fault asupra lui Tandia. Totul a pornit de la o minge pierduta de Gnohere la centrul terenului.

7'

Planic il opreste prin fault pe Tandia. Oaspetii erau intr-o pozitie de contraatac.

6'

Asa cum era de asteptat, un inceput dominat de FCSB.

1'

Radu Petrescu fluiera startul meciului.

20:59

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Cristea, Planic, Morais - Pintilii, Filip - Man, Hora, Tănase - Gnohere;

Sepsi: Niczuly - Moura, Diarrassouba, Jovanovic, Abud - Velev, Vaşvari - Nouvier, Flores, Ştefan - Tandia.

12:23

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar de patru ori, de trei ori s-au impus bucureştenii, iar un joc a fost câştigat de covăsneni.

Singurul succes din contul covăsnenilor s-a înregistrat în ultima confruntare directă, pe 5 decembrie 2018, Sepsi OSK - FCSB 4-2.

FCSB este echipa cu cele mai multe şuturi pe poartă din play-off, 7 şuturi/meci (Sepsi OSK - 1,3 şuturi/meci).

De asemenea, bucureştenii au cele mai multe cornere - 7,3 cornere/meci (Sepsi OSK - 3 cornere/meci) şi cele mai multe ocazii de gol - 12,3 ocazii/meci (Sepsi OSK - 6 ocazii/meci).

În schimb, Sepsi OSK a produs cele mai multe faulturi - 18,7 faulturi/meci (FCSB - 14 faulturi/meci, cele mai puţine).