3
0
Poli Iasi

Asa am trait FCSB - Poli Iasi 4-0

De la ora 21:00 am transmis duminica seara de pe Arena Nationala meciul FCSB - Poli Iasi, partida care conteaza pentru etapa a 3-a a Ligii 1 Betano.Apasati aici pentru live video

90'

Gol Morutan!

FCSB inscrie golul patru pe contraatac prin Morutan excelent servit in fata portii de Jakolis.

86'

Gol Man!

Man majoreaza avantajul ros-albastrilor cu un sut din interiorul careului. Pasa decisiva oferita de Morutan.

84'

Cartonas rosu !

Sanoh este eliminat pentru o intrare dura asupra lui Momcilovic in marginea terenului.

83'

Contraatac al FCSB prin Benzar urcat in zona centrala. Mingea ajunge la Coman, acesta intoarce un adversar si trage cu dreptul in bratele lui Cobrea.

83'

3784 de spectatori prezenti la meci. Cifra oficiala.

79'

Gnohere ii lasa locul in teren lui Jakolis.

75'

Popescu intra in locul lui Pintilii la FCSB. Schimbare si la oaspeti cu Stefanescu in locul lui Pantiru.

74'

Pintilii respinge in corner sutul lui Sanoh.

73'

Sut trimis de Mihalache din interiorul careului si Balgradean scapa mingea in fata. Planic respinge din apropiere.

68'

A doua schimbare la oaspeti: Sanoh in locul lui Flores.

67'

Faza spectaculoasa creata de Morutan cu pasa la intalnire in careu pentru Coman. Sutul acestuia e deviat de Cobrea in corner.

66'

Lovitura libera pentru ieseni. Cristea trimite direct spre poarta si Balgradean intervine fara probleme.

64'

Morutan intra in locul lui Tanase.

61'

Corner pentru ieseni, mingea ajunge la Mihalache care suteaza pe langa poarta.

59'

Cu aceasta reusita Gnohere ajunge la cote 3 goluri in actualul sezon si se instaleaza in fruntea ierarhiei golgeterilor.

58'

Gol Gnohere!

Pasa in adancime pentru Gnohere si acesta il lobeaza spectaculos pe Cobrea iesit in intampinare.

57'

Coman centreaza lung in careul iesean. Iese Cobrea si retine lansandu-si echipa pe contraatac. Kizito calca pe minge si e aproape sa-si rupa singur piciorul.

56'

Cartonas galben Mihalache!

Coman trece minge spectaculos pe langa Mihalache si cade secerat dupa o palma primita de la acesta.

55'

Romario Benzar cade in careul advers in duel cu Sin si solicita penalty. Se lasa jocul liber.

54'

Filip il ia la tinta pe Rus cu un sut din afara careului. Corner pentru ros-albastri.

51'

Ciocnire dura intre Cristea si Filip. Ambii jucatori raman intinsi pe teren.

50'

Sansa de gol ratata de ieseni la reluarea lui Cristea. Minge scoasa de Balasa de pe linia portii.

47'

46'

Demarcare a lui Cristea in careul stelist. Sut peste poarta.

46'

Kizito in locul lui Cioinac la Poli Iasi.

21:45

Pauza pe Arena Nationala.

44'

Frasinescu ii sufla balonul in ultimul moment lui Gnohere aflat in pozitie de finalizare.

42'

Planic e primul la minge si respinge din fata lui Pantiru.

41'

Gnohere este faultat in marginea careului advers, dar mai intai acesta se aflase in pozitie afara din joc.

35'

Reluare cu capul din corner si Cobrea respinge din nou in afara terenului.

34'

Gnohere rateaza singur cu portarul. Mai bine spus Cobrea reuseste sa stearga mingea si este corner pentru gazde. Faza pornita de la recuperarea lui Pintilii in duel cu Cioinac.

32'

Radu Petrescu fluiera fault la intrarea lui Cristea asupra lui Balasa in jumatatea stelista.

23'

FCSB deschide scorul prin Gnohere cu un sut din interiorul careului. O faza creata in flancul stang de Coman si Tanase.

23'

Mingea este scoasa la 25 de metri pentru sutul lui Romario Benzar. Acesta nu prinde poarta.

22'

Coman intoarce mingea pentru sutul lui Filip din afara careului si Cobrea respinge in corner.

21'

Undeva la 3000-4000 de spectatori pe Arena Nationala.

20'

Cristea scoate in marginea careului pentru sutul din prima incercat de Frasinescu. Mingea se duce peste poarta.

19'

Balasa il faulteaza pe Cristea in marginea terenului. Va fi un corner mai scurt pentru Poli Iasi.

18'

Corner executat imprecis de Coman, mingea ii revine, dar nici a doua tentativa de centrare nu e mai reusita. Iesenii ies pe contraatac si raman in jumatatea stelista.

18'

Suporterii stelisti scandeaza numele lui Raul Rusescu, jucator caruia i-au pregatit si un mesaj: "Bine ai revenit acasa!".

17'

Rus suteaza din interiorul careului pe langa poarta stelista.

16'

Primul corner al meciului pentru Poli Iasi, echipa sustinuta de 12 suporteri. Faza de la colt ramane fara rezultat.

10'

Sansa de gol ratata de FCSB prin Tanase. Acesta a fost blocat in ultimul moment de Cobrea. Faza creata de Man dupa o recuperare la centrul terenului.

1'

A inceput meciul de pe Arena Nationala.

0'

FCSB: Balgradean - R.Benzar, Planic, Balasa, Momcilovic - Pintilii, Filip - Man, Tanase, Coman - Gnohere.

Poli Iasi: Cobrea - Mihalache, Frasinescu, Chelaru - Rus, Cioinac, Flores, Pantiru - Zaharia, Cristea, Sin.

12:31

Palmares cu FCSB gazdă: 6 partide - 3 succese FCSB - 3 remize.

12:31

FCSB şi Poli s-au mai duelat de 12 ori în Liga 1, de șase ori au câştigat bucureştenii, de două ori s-au impus moldovenii, iar patru jocuri s-au terminat la egalitate.

12:31

Poli Iaşi este fără victorie în ultimele șase deplasări din campionat, interval în care a înregistrat o remiză şi cinci înfrângeri.

12:31

FCSB este neînvinsă pe teren propriu din 16 octombrie 2016, când Gaz Metan Mediaş s-a impus în Bucureşti cu 1-0.