3
0
Hermannstadt

Asa am trait FCSB - Hermannstadt 3-0

Ultima partida a etapei cu numarul 23 din Liga 1 Betano le-a adus fata in fata pe FCSB si Hermannstadt.

Apasati aici pentru live video

21:52

90'

Gol Teixeira!

Benzar centreaza din nou decisiv si Teixeira indeplineste o simpla formalitate din sase metri.

90'

Coman patrunde cu mingea in careu, dar tine de minge si o pierde pana la urma.

80'

Ocazie la poarta lui Hermannstadt. Gnohere si Teixeira suteaza in blocaj. Doar corner pana la urma.

79'

Pedro Moreira trimite cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

75'

Morais suteaza in plasa laterala, in timp ce Gnohere e chemat de la incalzire. Hora nu mai poate continua.

70'

Lovitura libera a oaspetilor ramasa fara rezultat. Centrarea lui Tatar a fost respinsa de Planic.

69'

Foarfeca incercata de Balasa. Mingea se duce mult pe langa poarta.

67'

Hora trimite pentru Tanase si pana la urma nu obtine decat un corner.

52'

Tatar suteaza la poarta dintr-o lovitura libera.

50'

Dumitriu este avertizat pentru un fault asupra lui Filip.

48'

Sansa mare de gol ratata de sibieni prin Stoica dupa o centrare din corner.  Balgradean a blocat cu o mana.

46'

Se reia meciul. Planic in locul lui Pintilii la gazde.

20:49

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Benzar trimite in careu pentru Tanase, dar acesta trage slab spre poarta.

40'

Tanase dribleaza portarul de doua ori si in cele din urma suteaza in plasa laterala.

36'

Benzar ramane intins pe teren si acuza o accidentare.

32'

Cea mai mare ocazie ratata de Hermannstadt prin Dumitriu. Sut din marginea careului putin pe langa poarta.

27'

Man suteaza pe langa poarta irosind o sansa buna de gol a celor de la FCSB.

21'

Benzar urca din nou in flancul drept si centreaza in fata portii pentru reluarea lui Hora cu capul. Corner pentru FCSB.

16'

Gol Hora!

Centrare din dreapta si Hora reia decisiv in poarta pentru 2-0.

9'

Recuperare a lui Matei in preajma careului advers si un sut pe langa poarta. Sibienii acuza un fault in atac nesanctionat.

8'

Corner al oaspetilor ramas fara rezultat. FCSB iese pe contraatac.

3'

Gol Dalbea (ag)!

FCSB deschide scorul prin autogolul lui Dalbea, autogolul echipei oaspete. A fost o minge trimisa de Man in fata portii si Dalbea a pus nefericit piciorul deviind balonul in propria poarta.

2'

Primul corner al meciului apartine FCSB-ului. Faza ramane fara rezultat.

1'

A inceput meciul.

20:00

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Bălaşa, Filip, Morais - Pintilii, Matei - Man, Tănase, Coman - Hora.

Hermannstadt: Căbuz - Tătar, Dandea, Dâlbea, Stoica, Popovici - Ofenbacher, Da Silva, Dumitriu, - Blănaru, Jazvic.

12:25

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în ediţia curentă, pe 30 septembrie 2018, FC Hermannstadt - FCSB 1-3.

Mihai Teja vs Vasile Miriuţă: două jocuri - o victorie Teja (2013-2014, CFR Cluj - U Cluj 1-2) - o victorie Miriuţă (2018-2019, Gaz Metan - FC Hermannstadt 0-2).

Vasile Miriuţă vs FCSB în Liga 1: 12 jocuri - o victorie - 4 remize - 7 înfrângeri.

Două înfrângeri au suferit bucureştenii pe teren propriu în acest sezon (0-1 cu Concordia, 0-2 cu CFR Cluj), în rest au șapte victorii şi două remize.