1
0
Gaz Metan

Asa am trait FCSB - Gaz Metan Medias 1-0. Gol in minutul 90+2

Arena Nationala a gazduit, duminica de la 20:30, meciul FCSB - Gaz Metan Medias.

Pariati aici pe FCSB - Gaz Metan Medias

O partida in care formatia bucuresteana nu-si permite alt rezultat decat victoria, dupa ce a pierdut primul loc in fata rivalei CFR Cluj.

FCSB vine dupa trei victorii la rand in fata unei echipe Gaz Metan Medias care a pierdut ultimele patru partide in toate competitiile.

Gaz Metan Medias n-a mai castigat de sase meciuri in deplasare, ultimul succes pe teren strain fiind cu UTA, 3-1 in 9 noiembrie 2020. De atunci echipa de pe Tarnava Mare a mai obtinut doar doua puncte in sase deplasari.

Patru puncte a cedat FCSB pe teren propriu in actuala editie de campionat, dupa 1-1 cu Sepsi la Buftea si 0-1 cu Academica Clinceni pe Arena Nationala.

Gaz Metan a plecat neinvinsa din ultima deplasare cu FCSB, obtinand un 2-2 la Bucuresti in 21 iunie 2020.

FCSB a castigat ultimele doua confruntari cu Gaz Metan, ambele in deplasare, cu 1-0 si 3-2.

22:24

Iulian Calin pune capat meciului.

90'

Gol Tanase!

Morutan centreaza din dreapta si Tanase sterge mingea cu capul pe spate in coltul lung.

80'

Cristea strange in propriul careu si indeparteaza balonul la o faza de contraatac.

71'

Baco respinge in corner la contraatacul lui Tanase.

68'

Vlad retine mingea trimisa de Chamed direct pe poarta dintr-o lovitura libera.

66'

Morutan suteaza cu dreptul pe langa poarta lui Plesca dupa o actiune rapida.

66'

Lovitura libera pentru FCSB executata de Olaru. Portarul Plesca iese pe sub mingea. Aceasta iese in afara careului. Gazdele solicita corner, se acorda repunere din 6 metri.

60'

Corner

Prima lovitura de la colt a meciului pentru oaspeti.

57'

Cea mai mare ocazie pentru FCSB este ratata de Octavian Popescu. Acesta trimite peste poarta din interiorul careului mic. Morutan a centrat din dreapta si Vukusic a deviat pe spate.

56'

Simion in locul lui Sut, iar Pantiru ii ia locul lui Radunovic.

46'

A inceput partea secunda.

21:19

Pauza pe Arena Nationala.

42'

Tanase nu prinde poarta cu un sut din lovitura libera.

37'

Vukusic intra in locul lui Oaida la FCSB. Octavian Popescu trece in flancul drept.

35'

Butean centreaza din dreapta si Chamed rateaza incredibil cu capul din sase metri. Ocazie monumentala a oaspetilor.

25'

Yuri respinge in corner sutul lui Olaru din afara careului. Plesca era invins.

25'

Accidentare urata suferita de Miron, fundasul gazdelor. Butean cade cu crampoanele pe palma acestuia si ii provoaca o taietura urata.