1
Gaz Metan
Fortes 64'

Asa am trait FCSB - Gaz Metan Medias 2-1

De la 20:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Gaz Metan Medias din etapa a 17-a a Ligii 1 Betano. Partida se joaca la Pitesti, in Trivale.  Apasati aici pentru live video

FCSB are o singura infrangere in ultimele 37 de meciuri disputate pe teren propriu, in timp ce Mediasul a pierdut o singura data in ultimele cinci deplasari.

FCSB vs Gaz Metan în Liga 1: 25 jocuri - 16 victorii FCSB - 5 remize - 4 succese Gaz Metan.

Palmares cu FCSB gazdă: 12 jocuri - 9 victorii FCSB - o remiză - două succese Gaz Metan.

Două remize albe s-au consemnat de-a lungul timpului, dintre care una pe terenul roş-albaştrilor (26 martie 2012).

Cea mai mare diferenţă de scor: 21 septembrie 2008, FCSB - Gaz Metan 4-0 şi 17 septembrie 2017, FCSB - Gaz Metan 4-0.

Ultimul succes reuşit de ardeleni: 16 octombrie 2016, FCSB - Gaz Metan 0-1.

Cea mai recentă confruntare directă: 12 august 2018, Gaz Metan - FCSB 1-3

21:56

90'

Cristea suteaza spre poarta si mingea se duce putin pe langa poarta FCSB-ului. Mare ocazie ratata de Gaz Metan.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

83'

Avertizat si Nedelcu. Acesta mai are un galben pana la suspendare.

81'

O noua sansa monumentala ratata de Tanase scapat singur cu Plesca. Portarul mediesan respinge in corner!

77'

Tanase rateaza incredibil singur cu Plesca. Atacantul stelist a ales varianta unui lob si trimite pe langa poarta.

76'

Teixeira intra in locul lui Coman.

75'

Balgradean retine sutul lui Ely Fernandes de la distanta.

73'

Gaz Metan domina jocul in aceste momente. FCSB incearca iesirea pe contraatac, dar se ridica fanionul la pasa pentru Man.

68'

Cartonas rosu !

Morutan e eliminat cu rosu direct dupa o intrare cu talpa asupra lui Marius Constantin. Acesta dupa ce tanarul jucator stelist a ratat singur cu portarul!

65'

Dica reactioneaza cu Morutan in locul lui Roman.

64'

Gol Fortes!

Mediasul relanseaza partida prin reusita lui Fortes. Sut din interiorul careului fara timp de reactie pentru Balgradean.

54'

Gol Tanase!

Plesca ghiceste coltul, dar sutul lui Tanase e imparabil. FCSB are 2-0 pe tabela.

52'

Tanase obtine lovitura de la 11 metri la un duel cu Marius Constantin.

49'

Noul intrat Filip patrunde pe zona centrala si incearca sutul la poarta. Mingea se duce mult peste.

46'

A inceput repriza secunda.

21:06

Filip intra in locul lui Morais la FCSB.

20:50

Pauza la Pitesti dupa o prima repriza extrem de antrenanta.

45'

Plesca blocheaza sutul lui Roman, mingea ajunge la Coman care trimite in plasa laterala. Mare ocazie pentru FCSB.

41'

Gol Man!

FCSB profita imediat de omul in plus si deschide scorul prin Man dupa o combinatie rapida cu Roman.

37'

Ivanov intra tare asupra lui Morais si este eliminat dupa al doilea galben incasat.

36'

Replica FCSB-ului nu intarzie si Man reia peste poarta din 16-17 metri la mingea intoarsa de Benzar.

35'

Ely Fernandes rateaza deschiderea scorului cu o reluare acrobatica din centrul careului stelist. Balgradean reuseste sa blocheze mingea.

32'

Tanase e tradat de preluare si rateaza o buna posibilitatea de a ameninta poarta adversa.

26'

Marius Constantin este avertizat pentru un fault asupra lui Tanase. O intrare prin alunecare cu talpa inainte.

25'

Ivanov suteaza pe langa poarta lui Balgradean.

24'

Meciul are ritm, se joaca in mare viteza, cu actiuni cursive la ambele porti. Cel mai probabil si frigul (-4 grade) contribuie la aceasta.

20'

Faza fixa ramane fara rezultat, dar cei de la FCSB raman in ofensiva.

19'

Coman obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Aurelio.

12'

Mediesenii apar din nou la finalizare prin Busu. Minge trimisa peste poarta. Spectatorii pitesteni ii scandeaza numele lui Nicolae Dica, pitestean de origine.

11'

Abia in acest minut FCSB are primul atac pozitional. Benzar incearca verticalizarea pentru Roman, dar trimite prea tare.