4
0
Gaz Metan Medias

Asa am trait FCSB - Gaz Metan 4-0

De la 20:30 am transmis live text de la Arena Nationala meciul FCSB - Gaz Metan Medias din etapa a 10-a a Ligii 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:22

88'

Gnohere rateaza lovitura de la 11 metri sau, altfel spus, Greab reuseste sa apere.

88'

Penalty pentru FCSB.

82'

In acest moment pe stadion sunt 3.884 de spectatori.

77'

Lovitura libera a Gazului din care oaspetii obtin o lovitura de la colt, ramas in cele din urma fara rezultat.

72'

Actiune periculoasa a mediesenilor la patrunderea lui Popovici in stanga. Acesta l-a cautat in fata portii pe Buziuc, insa mingea l-a depasit pe acesta.

70'

Greab blocheaza sutul lui Daniel Benzar din afara careului. Combinatie rapida a stelistilor intre Coman si Benzar.

66'

Centrare a lui Momcilovic in fata portii si Gnohere trimite cu capul in bratele lui Greab.

64'

Tanase ii lasa locul in teren lui Daniel Benzar. Banderola de capitan ajunge pe bratul portarului Nita. Ultima schimbare si la oaspeti, Buziuc intrand in locul lui Voicu.

64'

Minutul si ocazia pentru FCSB. Enache trage din afara careului si rateaza de putin poarta.

61'

Stelistii simt miros de sange si Popescu incearca poarta cu un sut de la distanta. Mingea se duce in peluza. Intre timp Romeo a intrat la oaspeti in locul lui Curtean.

58'

Gol Man!

Man inscrie golul patru al Stelei cu un lob peste Greab, dupa ce fusese faultat in marginea careului de Vriese. Arbitrul a lasat inteligent legea avantajului, Man s-a ridicat si a saltat mingea peste portar.

55'

Gol Tanase!

Tanase majoreaza avantajul FCSB cu un super gol din afara careului. O faza superba reusita de capitanul stelist.

54'

Voicu este avertizat pentru un fault la centrul terenului.

52'

Coman suteaza peste poarta din marginea careului. Tanarul jucator stelist adus de la Viitorul a intrat cu pofta de joc in aceasta parte secunda.

48'

Gol Tanase!

Tanase majoreaza avantajul Stelei cu o reluare din sase metri la pasa pe jos trimisa de Popescu. A fost o faza pornita de la combinatia dintre Coman si Gnohere.

46'

S-a reluat meciul. Popovici a intrat in locul lui Danci la Gaz Metan. Se fac si cele doua modificari la FCSB: Nedelcu in locul lui Achim si Coman in locul lui De Amorim.

21:34

Doua schimbari pregatite de Dica la pauza. Nedelcu si Coman vor intra la FCSB.

21:19

George Radulescu a fluierat finalul reprizei.

45'

Gnohere primeste ingrijiri medicale si in cele din urma revine pe teren.

45'

Gnohere cade in careul advers si spectatorii solicita penalty. Centralul Radulescu lasa jocul sa continue.

41'

Achim vede cartonasul galben pentru o talpa pus lui Mitic.

35'

Man suteaza mult peste poarta dintr-o pozitie in afara careului lateral dreapta.

28'

Momcilovic cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea trece putin alaturi.

26'

FCSB aduce din nou mingea in careul advers dupa minute bune, insa Gnohere nu reuseste sa suteze spre poarta.

18'

Greab retine lovitura de cap a lui Tanase venit lansat din spate.

14'

Gol De Amorim!

FCSB deschide scorul prin brazilianul De Amorim. Acesta a reluat in poarta o minge sutata de Man si respinsa in fata de portarul Greab.

12'

Olaru trimite pe jos in fata portii stelisti de unde respinge Larie. Mingea revine oaspetilor, dar centralul George Radulescu fluiera un fault in atac.

11'

Tanase paseaza in careu lui Achim si sutul acestuia este in blocajul unui adversar. Mingea ramane la stelisti.

10'

Un inceput de meci echilibrat, fara nicio ocazie de gol pana acum. Gaz Metan a avut singurul sut spre poarta la executia lui Curtean din lovitura libera.

5'

Curtean suteaza din lovitura libera si mingea este respinsa de zidul stelist in corner.

3'

Planic vede primul galben al meciului pentru un fault in preajma propriului careu.