Am transmis aici meciul FCSB - FC Voluntari din etapa a 10-a in Liga 1.

Voluntari egaleaza in minutul 90+5 prin Adam Nemec din penalty.

90'

Radunovic aluneca in careu si provoaca un penalty in duel cu Nemec!

90'

Popa a impins mingea in afara terenului cu varful degetelor. Corner pentru FCSB.

90'

Sansa mare pentru FCSB pe contraatac prin Radunovic si Radaslavescu. Ultimul a sutat putin pe langa poarta.

89'

Dica muta cu Dulca in locul lui Cordea.

87'

Cartonas rosu !

Edjouma incaseaza al patrulea galben din sezon si va fi suspendat etapa urmatoare cu Universitatea Craiova, in deplasare. Pana atunci isi lasa acum echipa in zece, fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

82'

Gol Miculescu!

David Miculescu deblocheaza tabela cu a doua lui reusita din sezon pentru FCSB.  Cordea a tras la poarta si din devierea lui Armas mingea a ajuns la Miculescu. Finalizare cu latul.

81'

Corner pentru FCSB. Centrarea lui Cordea e respinsa cu usurinta de apararea Voluntariului.

74'

Boboc centreaza pentru Compagno si italianul reia cu capul peste poarta.

61'

Omrani, noul transfer al FCSB, este prezent la meciul de pe Arena Nationala.

60'

Olaru centreaza din dreapta si Compagno reia cu capul putin peste poarta.

59'

Popa retine sutul lui Miculescu din afara careului. Un sut sanatos, cum se spune.

57'

Cordea suteaza in zid dintr-o lovitura libera care se anunta periculoasa pentru poarta oaspetilor.

55'

Miculescu (Coman) si Radaslavescu (Oct.Popescu) au intrat la FCSB.

50'

Dubla sansa de gol ratata de FCSB prin Coman si Compagno. Portarul Popa face adevarate minuni in poarta Voluntariului.

46'

Marcel Birsan fluiera startul partii secunde.

43'

Cordea ia o faza pe cont propriu si suteaza mult pe langa poarta.

41'

Reluare cu capul a lui Compagno si Popa respinge cu o mana in corner.

33'

Compagno trimite din intoarcere. Portarul Popa retine in doi timpi.

27'

Bara se opune la reluarea lui Compagno cu capul. Demarcare de atacant adevarat din partea italianului.

22'

Compagno ajunge tarziu la pasa lui Radunovic in sase metri si trimite pe langa poarta.

19'

Lovitura libera pentru FCSB. Olaru trimite prea scurt si Meleke respinge.

15'

Cei de la Voluntari marcheaza prin Matricardi, insa este un offside mare si reusita este invalidata.

12'

Un nou corner obtinut de Damascan pentru ilfoveni.

10'

Edjouma cautat de o minge inalta. Reia cu capul pe langa poarta.

10'

Rata respinge in corner mingea centrata de Boboc.

7'

Rata paseaza pentru Damascan si Tarnovanu are o prima interventie decisiva.

1'

A inceput meciul cu cei de la FCSB in posesie.

20:32

FCSB: Târnovanu - Boboc, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Edjouma, Oct. Popescu - Cordea, Compagno, Coman.

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaș - Costin, Helder Tavares, Meleke, Marrone - Rață, Damașcan, Florea.

13:08

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 16 ori în principala competiţie internă, de opt ori au câştigat roş-albaştrii, de trei ori s-au impus ilfovenii, iar alte cinci partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FCSB gazdă: 8 jocuri - 6 victorii FCSB - o remiză - un succes FC Voluntari.

Cea mai recentă întâlnire directă: 14 mai 2022, FC Voluntari - FCSB 2-2, rezultat în urma căruia roş-albaştrii au ratat şansa de a juca ultimul meci din ediţia precedentă cu titlul pe masă.