1
FC Botosani
Braun 28'

Asa am trait FCSB - FC Botosani

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - FC Botosani, partida din etapa a 16-a care a marcat revenirea lui Anton Petrea pe banca ros-albastrilor.

22:27

Final de meci.

90'

Gol Tanase!

FCSB inchide meciul prin Tanase dupa o faza luata pe cont propriul. Acesta a tinut de minge cu spatele la poarta, apoi s-a intors cu adversar in spate si a gasit in cele din urma a gasit coltul lung.

90'

Se joaca pe contre. FCSB rateaza incredibil prin Gheorghe singur cu portarul, apoi mingea a ajuns la Stoica. Sutul acestuia a ocolit de putin poarta.

89'

Botosani aproape de gol dupa un corner. Ongenda trimite in plasa laterala.

86'

Gol Stoica!

Budescu centreaza din dreapta si Ianis Stoica reia cu latul in poarta pentru 2-1.

81'

Contraatac al gazdelor, Cretu suteaza din alergare peste poarta.

77'

Gol V.Gheorghe!

FCSB egaleaza prin Valentin Gheorghe, jucator intrat in partea secunda.

68'

Ianis Stoica si Valentin Gheorghe intra la FCSB. Jucatorii schimabati, Andrei Cordea si Darius Olaru.

67'

Ongenda suteaza peste poarta din lovitura libera.

67'

Cretu comite hent in marginea propriului careu.

59'

Budescu in locul lui Keseru.

58'

Tanase nu prinde poarta dintr-o pozitie favorabila in interiorul careului.

52'

Centrare din dreapta pentru Keseru. Reluare din prima peste poarta.

51'

Tanase suteaza in bratele lui Pap dupa un corner.

46'

In mod surprinzător, nicio schimbare la pauza in tabara gazdelor.

21:21

Pauza pe Arena Nationala.

40'

Cordea patrunde si suteaza in plasa laterala.

28'

Gol Braun!

FC Botosani marcheaza pe contraatac prin Braun.

22'

Schimabare la oaspeti: Fili in locul lui Papa. Acesta este nemultumit si are o discutie aprinsa cu antrenorul Croitoru.

1'

A inceput meciul.

0'

FCSB: Vlad – Cretu, Vinicius, Miron, Ov.Popescu – Olaru, Sut, Tanase – Cordea, Keseru, Oct.Popescu.

FC Botosani: Pap – Racovitan, Dawa, Seroni, Tiganasu – Papa, Edjouma – Braun, Florescu, Mateus – Ongenda.

17:35

Avancronica

FCSB şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de 21 de ori în principala competiţie internă, de 15 ori s-au impus bucureştenii, de cinci ori au terminat la egalitate, iar o partidă a fost câştigată de gruparea moldavă.

Unicul succes din contul moldovenilor: 29 iulie 2019, FCSB - FC Botoşani 0-2.

Cea mai recentă întâlnire directă: 15 iulie 2021, FC Botoşani - FCSB 0-0.

O singură înfrângere au suferit bucureştenii în ultimele 10 meciuri disputate în Liga 1, în rest au șapte succese şi două rezultate de egalitate.

FCSB a primit cel puţin un gol în cinci dintre cele șapte meciuri jucate acasă în ediţia curentă.

FC Botoşani a primit cel puţin un gol în nouă dintre cele 15 jocuri disputate în ediţia curentă.

FC Botoşani a încheiat prima parte a sezonului regulat pe locul 1 în clasamentul partidelor jucate în deplasare, gruparea moldavă înregistrând cinci victorii şi trei rezultate de egalitate.