3
0
FC Arges

Asa am trait FCSB - FC Arge

FCSB a revenit in campionat dupa meciul nebun din Europa League cu Backa Topola. Dupa 11 ani ros-albastrii au intalnit din nou ”vulturii” de la FC Arges. Meciul s-a disputat la Giurgiu.

89'

Buziuc suteaza pe langa poarta din pasa lui Popescu.

73'

Gol Man!

Hattrick Dennis Man! Acesta a marcat din pasa lui Buziuc, insa a fost un offside nesemnalizat la fostul jucator de la Academica Clinceni.

72'

Buziuc rateaza singur cu Croitoru. Excelenta pasa oferita de Man.

67'

Horsia cade in careul Argesului. Jocul este lasat sa continue.

55'

Popescu, noul intrat la FCSB, trage pe langa poarta dupa o actiune in banda. Acesta are 17 ani si a evoluat in meciul de Liga 3 cu CSA Steaua.

46'

S-a reluat meciul. Trei modificari la FC Arges, una la FCSB.

22:18

Pauza. 2-0 pentru FCSB.

42'

Formidabila dubla interventie a lui Straton la sutul lui Honciu din lovitura libera. Dupa ce a oprit mingea, a deviat-o din fata lui Mediop.

36'

Senzational sutul lui Tofan din afara careului. Straton respinge cu dificultate pana la Mediop. Acesta reia peste poarta.

29'

Probleme pentru Cana, jucatorul adus de urgenta de FCSB de la Farul, unde era imprumutat.

26'

Sutul lui Morutan e deviat in corner de Leca.

23'

Gol Man!

Executie spectaculoasa din partea lui Man pentru 2-0 pe tabela. Totul a pornit de la o minge trimisa inapoi de un adversar si interceptata de internationalul de la FCSB,

21'

Buziuc loveste mingea cu capul spre poarta. Sunt probleme si pentru Croitoru, celalalt portar.

20'

Grecu trage de la distanta si Straton scapa mingea in lateral. Mediop a urmarit balonul iesit pana la urma afara.

14'

Gol Man!

FCSB deschide scorul cu un sut din afara careului.

3'

Pantiru vede cartonasul galben pentru o lovitura cu cotul in saritura la Grecu.

2'

Straton iese din poarta si respinge din fata lui Mediop. Este debutul lui Straton la FCSB.

1'

A inceput meciul de la Giurgiu.

21:29

FCSB: Straton - Creţu, Ş. Cană, Briceag, Panţâru - Moruţan, Perianu, R. Ion - Man, Petre, Buziuc.

FC Arges: Croitoru - Tofan, Turda, Leca, Şerbănică - D. Meza Colli, Prepeliţă, Honciu - R. Grecu, Mediop, Mirică.

13:53

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 88 de ori în principala competiţie internă, de 47 de ori au câştigat roş-albaştrii, de 23 de ori s-au impus piteştenii, iar alte 18 jocuri s-au terminat la egalitate.

FC Argeş a câştigat 7 dintre cele 44 de meciuri jucate în deplasare, iar de alte 7 ori s-au întors la Piteşti cu un punct.

Cea mai recentă întâlnire directă: 20 martie 2009, FC Argeş - FCSB 2-2, marcatori Cristi Tănase, Elias Bazzi, respectiv Ovidiu Petre şi Pantelis Kapetanos.