6
0
Dinamo

Asa am trait FCSB - Dinamo

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Dinamo, eternul derby al fotbalului romanesc.

22:55

83'

Ianis Stoica rateaza incredibil din cativa metri. Grigore a respins in extremis in corner.

72'

Vlad respinge mingea centrata de Torje din corner.

70'

37.700 de spectatori pe Arena Nationala. Nou record pentru actualul sezon de Liga 1.

69'

Sorescu suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

67'

Gol Miron!

Miron reia in poarta dupa o centrare din lovitura libera. Grigore a deviat mingea in propria poarta. E 6-0 pentru FCSB!

63'

Keseru aproape de dubla. Sutul din lovitura libera a trecut putin peste poarta.

62'

Rauta il opreste pe Keseru. Lovitura libera pentru FCSB din marginea careului dinamovist.

55'

Gol Gheorghe!

FCSB marcheaza golul cinci prin Valentin Gheorghe. Acesta a ridiculizat apararea dinamovista si a inscris cu o minge peste Esanu.

51'

Sorescu il opreste prin fault pe Valentin Gheorghe.

51'

Keseru patrunde in stanga si suteaza pe langa poarta.

46'

A inceput repriza secunda.

21:52

Pauza pe Arena Nationala dupa o repriza cu un deznodamant putin asteptat.

45'

Gol Cordea!

Cordea transforma de la 11 metri pentru un neverosimil 4-0.

45'

Lovitura de la 11 metri pentru FCSB dupa un contraatac al lui Olaru.

45'

Gol Vinicius!

Olaru centreaza din lovitura libera si Vinicius marcheaza cu capul.

43'

Gol Popescu!

Octavian Popescu majoreaza avantajul pentru FCSB din pasa lui Cordea.

40'

Cristea trimite cu capul pe langa poarta dinamovista dintr-o centrare din lovitura libera.

39'

Filip e scos cu greu de pe teren. Intervine un oficial dinamovist si acesta iese cu greu.

37'

Cartonas rosu !

Steliano Filip eliminat cu rosu direct pentru o lovitura asupra lui Valentin Gheorghe. Jucatorii celor doua echipe se imbrancesc acolo, intervine si Edi Iordanescu.

35'

Esanu retine mingea centrata de Olaru pentru Keseru.

34'

Mingea il cauta din nou pe Vinicius. Acesta e incurcat de Keseru si balonul iese afara.

34'

Matei revine in aparare si blocheaza cu capul centrarea lui Cretu.

33'

Popescu obtine lovitura libera in duel cu Giafer.

30'

Vinicius reia cu capul in bratele lui Esanu dupa un corner al FCSB.

27'

Gol Keseru!

Claudiu Keseru suteaza imparabil din lovitura libera si FCSB are 1-0 pe tabela.

24'

Keseru patrunde in viteza si obtine lovitura libera in marginea careului dinamovist. Itu, avertizat!

22'

Grigore il blocheaza pe Cretu intr-o faza limita pentru apararea lui Dinamo.

17'

Esanu retine mingea trimisa de Popescu in careul dinamovist pentru Keseru.

16'

Oct.Popescu rateaza deschiderea scorului cu o reluare din 4-5 metri. A fost o patrundere a lui Cordea in dreapta. Amzar a intervenit si i-a suflat mingea acestuia.

14'

Torje suteaza direct pe poarta. Vlad retine fara probleme.

14'

Amzar il surprinde pe Cretu si obtine lovitura libera in marginea careului celor de la FCSB.

13'

Miron respinge in extremis din fata lui Torje.

11'

Radunovic il blocheaza pe Itu. Aruncare de la margine pentru Dinamo. In cele din urma mingea iese afara.

9'

Esanu iese din poarta si respinge din fata lui Valentin Gheorghe.

6'

Actiune rapida a gazdelor. Mingea ajunge la Oct.Popescu, acesta intarzie sutul si cade in careu. Nici vorba de penalty.

5'

Se reia jocul cu o aruncare de la margine a gazdelor. Atmosfera senzationala creata de cele doua peluze.

4'

Jocul este oprit. Olaru acuza o problema la sold dupa un duel aerian.

3'

Cordea lovit in spate de Amzar. Doar avertisment verbal pentru fundasul stanga dinamovist.

2'

Lovitura libera a lui Dinamo ramane fara rezultat pe tabela. Mingea ramane la oaspeti.

1'

Torje obtine lovitura libera dupa o accelerare in jumatatea adversa.

1'

Start de partida. Cei de la FCSB au prima posesie.

20:41

FCSB: Vlad - Creţu, Miron, Vinicius, Radunovic - Olaru, Cristea, Oct. Popescu - Cordea, Keşeru, V. Gheorghe.
Rezerve: Straton, Haruţ, Şut, Dumiter, Stoica, Ov. Popescu, Oaidă, Musi, Şerban.

Dinamo: Eşanu - Radu, Giafer, R. Grigore, Amzar - Răuţă, Itu, Filip - Sorescu, Torje, Matei.
Rezerve: Iliev, Ehmann, Creţu, Borcea, Ivanovski, Moldoveanu, Bani, Stan, Popa.