3
Dinamo
M.Popescu 89' Nistor 61' Axente 45'

Asa am trait FCSB - Dinamo 3-3

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina marele derby FCSB - Dinamo de la Arena Nationala.Apasati aici pentru live video.

23:00

90'

Nistor iroseste o sansa uriasa pe contraatac. Acesta a sutat peste poarta.

89'

Gol M.Popescu!

Dinamo egaleaza pentru a treia oara. Mihai Popescu inscrie cu capul de langa Balasa.

88'

Corner

Balasa pune un picior salvator si blocheaza sutul lui Pesic.

85'

Morutan intra in locul lui Man.

83'

Peste 27.000 de spectatori prezenti in tribunele Arenei Nationale la acest derby.

81'

Nistor suteaza peste poarta.

79'

Balasa il opreste prin fault pe Mahlangu.

76'

Nistor protesteaza dupa un fault fluierat de Hategan in jumatatea stelista.

76'

Man patrunde pe zona centrala si suteaza peste poarta.

75'

Bratu forteaza in ofensiva cu Pesic in locul lui Sorescu.

74'

Patrundere a lui Salomao in careu si finalizare cu sut peste poarta.

72'

Qaka intra in locul lui Gnohere.

68'

Moldoveanu intra in locul lui Axente.

68'

Gol Coman!

FCSB revine la conducere prin Coman. Pasa de la Tanase in careu, Coman preia si inscrie cu sut la coltul lung.

65'

Sorescu il pacaleste pe Benzar si obtine lovitura libera la 25 de metri de poarta stelista.

63'

Gomelt intra in locul lui Hanca la Dinamo.

61'

Gol Nistor!

Dinamo egaleaza pentru a doua oara. Nistor apare fara marcaj in careu si inscrie dupa o actiune dezvoltata de "caini" in flancul drept.

60'

Actiune a gazdelor pe zona centrala si Filip suteaza peste poarta.

58'

Corbu il ia tare din spate pe Coman.

58'

Dinamo se arunca furios in atac si Popovici trimite putin peste poarta.

55'

Gol Coman!

Gol direct din corner marcat de Coman. Mingea trimisa de acesta la coltul scurt l-a pacalit pe Jaime Penedo.

54'

Sut bun trimis de Balasa din lovitura libera si din nou Penedo intervine decisiv.

51'

Salomao centreaza in forta si il obliga pe Balgradean la o interventie fara marja de eroare.

50'

Man trimite peste poarta din afara careului.

46'

Penedo respinge in corner sutul cu stangul trimis de Filip.

45'

Se reia jocul.

22:11

Coman in locul lui Teixeira la FCSB din debutul reprizei secunde.

21:54

Hategan fluiera finalul primei reprize.

45'

Gnohere trimite cu capul pe langa poarta dinamovista.

45'

FCSB insista in prelungirile reprizei si Tanase scoate cornerul dupa un sut deviat.

45'

Teixeira centreaza in careul dinamovist dintr-o lovitura libera si Momcilovic sterge mingea pe langa poarta.

45'

Gol Axente!

Dinamo egaleaza prin Axente cu un sut din interiorul careului dupa o minge pe care Benzar n-a reusit sa o controleze.

45'

Sase minute de prelungire pentru aceasta repriza.

40'

Sut bomba trimis de Popovici cu stangul de la peste 30 de metri. Interventie pe masura din partea lui Balgradean.

35'

Hanca intra tare asupra lui Benzar la centrul terenului. Primul galben in tabara dinamovista.

33'

Tanase arunca rapid de la margine si Gnohere incearca sa-l surprinda pe portarul dinamovist.

32'

Se reia jocul fara niciun avertisment.

31'

Se incing spiritele pe tereren dupa un branci pe care Mihai Popescu i l-a dat lui Man. Acesta din urma incerca sa faca pressing la Penedo.

30'

Patrundere a lui Man cu Katsikas in marcaj si finalizare cu sut peste poarta.

28'

Interventie decisiva a lui Planic in fata lui Axente. Acesta din urma aproape sa reia decisiv spre poarta stelista.

26'

Dinamo aduce mingea in marginea careului stelist, dar acolo apare Tanase si ii fura mingea lui Nistor. De remarcat disponibilitatea la efort a lui Tanase de la FCSB.

25'

Balasa trimite in bratele lui Penedo dintr-o lovitura libera. O minge usoara pentru internationalul panamez.

22'

Corner executat slab de Nistor, jucator aflat sub asediu din partea suporterilor stelisti.

22'

Zidul gazdelor respinge in corner sutul lui Katsikas din lovitura libera.

20'

Lovitura libera pentru Dinamo la patrunderea lui Mahlangu si mingea ridicata pentru Nistor. Avertisment si pentru Man, al treilea pentru stelisti.

16'

Galben incasat si de Ovidiu Popescu, un alt jucator al gazdelor extrem de "rau" in acest meci.

15'

Un inceput de meci foarte bun, cu actiuni rapide de ambele parti. Cei de la FCSB au un plus de agresivitate, cumva necaracteristica mai ales in meciurile cu Dinamo.

13'

Jocul este reluat si Gnohere vede cartonasul galben pentru o lovitura aplicata lui Popescu la un duel aerian.

10'

Gol Gnohere!

FCSB deschide scorul prin Gnohere. Reluare fulgeratoare din interiorul careului la mingea executata pe jos de Man din corner.

8'

FCSB rateaza deschiderea scorului prin Tanase, jucator patruns pe stanga si care a gasit poarta cu un sut din afara careului. Respinge Penedo in corner.

8'

Acelasi Popescu trimite in careul dinamovist, respinge Popescu si Dinamo iese pe contraatac.

6'

Popescu centreaza in careul dinamovist si mingea e respinsa in afara careului.

5'

Hategan reia partida dupa ce suporterii dinamovisti si-au facut numarul. De la statia stadionului se fac apeluri la calm.

2'

Mai multe torte zboara din peluza dinamovista si ajung in careul lui Penedo. Pompierii intervin pe gazon si partida e oprita.

1'

Trebuie spus inca de la inceput ca gazonul se prezinta in conditii proaste.

1'

Ovidiu Hategan fluiera startul meciului.

21:01

Duel al celor doua galerii la nivelul vocal si de imagine. Cei de la FCSB pun in scena o coregrafie 3D, dinamovistii raspund cu un mozaic din cartoane in alb si rosu.

21:00

Cele doua echipe intra pe teren. Ploua aproape torential la Bucuresti, iar acoperisul nu este tras.

20:50

FCSB (4-3-3): Bălgrădean - Benzar, Planic, Bălașa, Momcilovic - Popescu, Filip, Teixeira - Tănase, Gnohere, Man.

Dinamo (4-3-3): Penedo – Corbu, M. Popescu, Katsikas, Popovici – Hanca, Mahlangu, Nistor – Sorescu, Axente, Salomao.

01:15

Dinamo n-a mai castigat in deplasare cu FCSB, in campionat, din 25 aprilie 2011, cand Torje marca singurul gol al meciului.

01:15

Palmares cu FCSB gazdă în Liga 1: 71 jocuri - 26 victorii FCSB - 26 remize - 19 victorii Dinamo.

01:14

Pentru a 20-a oara Arena Nationala gazduieste un FCSB/Steaua - Dinamo. Recordul este detinut de fostul "23 August", cu 67 de confruntari.

01:14

Stelistii s-au impus de 43 de ori, 51 de partide s-au încheiat la egalitate, iar 48 de meciuri s-au terminat cu victoria roş-albilor.

01:13

In campionat cele doua echipe au adunat 142 de dueluri, o cifra fara egal in fotbalul romanesc.

01:13

Palmaresul confruntărilor directe cuprinde câte 59 de victorii de fiecare parte şi 54 de remize!

01:12

FCSB şi Dinamo se vor afla pentru a 173-a oară faţă în faţă într-un meci oficial.