1
Dinamo
Ciobotariu 9'

Asa am trait FCSB - Dinamo

Un nou episod din eternul derby al fotbalului romanesc s-a consumat sambata seara pe Arena Nationala. Am transmis FCSB - Dinamo live text in aceasta pagina cu incepere de la ora 20:30.

22:32

90'

Morutan trimite pe langa poarta si inca o data Gnohere n-a ajuns la mingea colegului sau. Lent in miscari francezul.

90'

Incredibila interventia lui Piscitelli la sutul lui Coman dintr-o lovitura libera.

83'

Putin peste 30.000 de spectatori pe Arena Nationala la acest meci. 8.500 sunt sustinatori ai lui Dinamo conform protocolului dintre cele doua cluburi.

83'

Inca o sansa in contul lui Dinamo. Popa trimite putin pe langa poarta.

79'

Morutan il deschide in careu pe Popa si acesta trimite in fata portii pentru un Gnohere aflat in offside. Bizonul ratase oricum intalnirea cu mingea.

74'

Popa in locul lui Neicutescu la Dinamo.

74'

Ultima schimbare la FCSB, cu Morutan in locul lui Manea. Fundas dreapta este trecut Popescu.

72'

Tanase trimite peste poarta dintr-o lovitura libera la marginea careului. Pozitia era una ideala pentru cine stia sa execute. Nu a fost cazul lui Tanase.

67'

Inca o sansa mare de gol ratata de Dinamo. Neicutescu trimite putin pe langa poarta.

62'

Sut peste poarta trimis de Nistor din afara careului.

60'

Rauta in locul lui Mrzljak la Dinamo. Prima schimbare la alb-rosii.

55'

Ce ocazie rateaza Dinamo pe contraatac. Cristea blocheaza in ultimul moment din fata lui Montini.

52'

Popescu trimite putin pe langa poarta dinamovista.

51'

Patrundere a lui Popa si un corner obtinut. Centrare de la coltul terenului si Tanase reia in transversala. FCSB domina autoritar jocul in aceste momente.

46'

Gnohere intra in locul lui Man si Popa in locul lui Vina la FCSB.

46'

Se reia jocul cu o mare ocazie ratata de FCSB prin noul intrat Popa.

21:28

Pauza pe Arena Nationala dupa 45+5 minute extrem de intense.

45'

Un hent de penalty comis de Cristea la faza anterioara, dar in absenta VAR-ului jocul a continuat.

45'

Dinamo termina repriza in atac prin doua faze fixe. Presiune a ”cainilor” la poarta ros-albastra. Planic respinge de pe linia portii, apoi Puljic trimite in bara.

43'

Ocazie mare ratata de Dinamo dupa o lovitura libera. Nistor a aruncat mingea in careu si Balgradean a scos in extremis de langa prima bara.

32'

Cartonas incasat si de Tanase.

30'

Coman este primul avertizat din tabara stelista.

28'

Gol Coman!

Florinel Coman aduce egalarea pentru FCSB.

27'

Neicutescu, avertisment!

18'

Avertisment si pentru Puljic.

11'

FCSB se arunca in atac si Manea trimite slab in bratele lui Piscitelli.

9'

Gol Ciobotariu!

Dinamo deschide scorul prin Ciobotariu dupa un corner executat de Nistor.

9'

Prima ocazie si pentru Dinamo. Mingea ajunge cu sansa la Ciobotariu urcat in atac si acesta il intinde pe Balgradean cu un sut la coltul scurt.