1
Craiova
Barbut 45'

Asa am trait FCSB - Craiova cu portile inchise. 25.000 de oameni lasati cu ochii in ploaie

Cum meciul FCSB - Craiova s-a jucat fara spectatori, ca de altfel toate evenimentele sportive din Romania pana pe 31 martie. Un meci spectaculos cu cinci goluri.

Echipe de start

FCSB: A. Vlad - Crețu, I. Cristea, Planic, Panțîru - Oaidă, Ov. Popescu, Tănase - D. Olaru - Man, Coman. Antrenor: Bogdan Vintilă

Craiova: Pigliacelli - Martic, Bălașa, Cosic, Bancu - Nistor, Mateiu, Cicâldău - Bărbuț, L. Nițu, Baiaram
Antrenor: Corneliu Papură

Stadion: „Arena Națională” (București)
Arbitru: Istvan Kovacs

22:25

84'

Gol Man!

Patrundere a lui Man in zona centrala singur cu portarul si finalizare pe centrul portii cu sut in forta.

82'

Intra Morutan in locul lui Coman.

79'

Gol Tanase!

FCSB se desprinde pe tabela prin Tanase dupa o faza de contraatac.

73'

Ovidiu Popescu patrunde si finalizeaza cu sut pe langa poarta.

71'

Qaka in locul lui Mateiu la Craiova.

70'

Filip in locul lui Vina la FCSB.

64'

Ivan in locul lui Barbut la Craiova.

62'

Ocazie si pentru Man dupa o patrundere in zona centrala. Sut in forta peste poarta.

60'

Balasa il opreste pe Tanase la centrul terenului cu pretul unui fault.

58'

Incredibila ocazie a oltenilor la patrunderea lui Bairam. Mingea a lovit de doua ori bara inainte de a fi respinsa in corner.

57'

Gol Oaida!

FCSB revine la conducere dupa o faza colectiva de toata frumusetea. Cretu centreaza pe bara a doua, Coman intoarce pentru Oaida si acesta finalizeaza cu sut in forta.

54'

Coman lasat singur cu portarul nu reuseste sa trimita spre poarta. Mingea ajunge la Man si acesta trimite mult peste.

49'

Patrundere a lui Man in careul advers. Acesta e blocat in momentul sutului.

48'

Centrare in careu retinuta fara emotii de Pigliacelli.

47'

Coman obtine lovitura libera in marginea careului advers.

46'

21:21

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Gol Barbut!

Craiova egaleaza prin Barbut din centrarea lui Bancu. O minge trimisa din prima pe coltul scurt. Un gol care i se poate pune fara probleme in carca lui Vlad.

41'

Tanase suteaza din afara careului. Mingea e respinsa in corner.

36'

Acelasi Man incearca poarta direct din corner. Mingea loveste transversala! Ce gol ar fi fost.

36'

Man incearca poarta cu un sut direct. Mingea e deviata in corner.

35'

Tanase obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Bancu. Fundasul stanga al oltenilor vede cartonasul galben.

32'

Coman scapa singur cu Pigliacelli. Intervine decisiv portarul italian al Craiovei.

26'

Coman se demarca in careu si trimite pe langa poarta. Mare ocazie ratata de FCSB.

22'

Gol Oaida!

FCSB deschide scorul prin Oaida. Acesta trimite in poarta o minge pe care Coman o trimisese intr-o prima faza in bara.

20'

Faza fixa a oltenilor ramane fara rezultat. O centrare pentru nimeni care ajunge in afara terenului, out de margine.

20'

Barbut obtine lovitura libera in marginea careului la un duel cu Planic. Interventie stange a fundasului sarb.

18'

Pantiru il calca urat pe Barbut si vede cartonasul galben. Al doilea avertisment in tabara gazdelor.

17'

Koljic intra in locul lui Nitu la Craiova.

17'

Papura pregateste introducerea lui Koljic.

13'

Centrare a lui Coman din corner si Man reia din voleu pe langa poarta.

12'

Acum intra Vina in locul lui Olaru, asa cum s-a anticipat.

11'

Suteza Nistor (Craiova) pe langa poarta.

10'

Ovidiu Popescu vede cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate.

5'

Craiova are un corner, boxeaza stangaci Vlad, oltenii continua atacul, se suteaza slab spre poarta si prinde Vlad fara probleme. Se inceraca un contraatac al FCSB, fara succes.