1
0
Chindia

Asa am trait FCSB - Chindia Targoviste

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Chindia Targoviste, partida din etapa a 24-a in CASA Liga 1.

21:53

85'

Vlad retine centrarea lui Mitrea. O mingea care il cauta pe Mihai Costea.

80'

Vukusic ramane intins pe gazon la scurt timp de la intrarea pe teren. Se ridica in cele din urma dupa ce a fost tamponat puternic de Iacob.

79'

Revine Vukusic la FCSB. Intra in locul lui Buziuc.

77'

Miron respinge cu capul din fata lui Florea. Chindia preseaza tot mai mult in cautarea egalarii.

68'

Octavian Popescu suteaza pe langa poarta din marginea careului.

63'

Florea trimite mingea in poarta, dar o face cu mana si golul Chindiei e invalidat.

62'

Olaru centreaza direct in bratele lui Aioani.

58'

Octavian Popescu suteaza pe langa poarta.

56'

Radunovic intoarce mingea in centrul careului pentru Coman. Sutul acestuia e in blocaj.

51'

Pitian trimite pe langa poarta.

50'

Sutul lui Morutan este respins in afara terenului.

49'

Harut faultat in marginea careului advers. Lovitura libera periculoasa pentru poarta oaspetilor.

48'

Coman suteaza de la mare distanta. Parada lui Aioani pastreaza scorul de pe tabela.

45'

20:48

Pauza pe Arena Nationala.

38'

Florea suteaza in blocajul lui Harut.

36'

Capusa trimite peste poarta dupa cea mai consistenta actiune ofensiva a oaspetilor. Totul a pornit de la un balon pierdut de Coman in propria jumatate.

33'

Coman suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

32'

Coman obtine lovitura libera in preajma careului advers la un duel cu Rata.

23'

Gol Olaru!

FCSB deschide scorul dupa o faza fixa de la coltul terenului. Mingea ajunge la Olaru in afara careului si acesta il surprinde pe Aioani cu un sut la coltul lung.

21'

Olaru centreaza intr-un adversar. Continua atacul FCSB si pana la urma Morutan obtine cornerul.

20'

Chindia replica prin sutul lui Popa peste poarta.

18'

Morutan depaseste doi adversari in careul advers si trimite pe langa poarta. A cautat coltul lung, dar mingea n-a prins efectul dorit.

13'

Miron a intrat in locul lui Nedelcu.

11'

Nedelcu ramane intins pe gazon si se pare ca nu mai poate continua. Acesta abia revenise dupa o accidentare care l-a tinut departe de gazon in ultimele sase luni.

10'

Lovitura libera pentru FCSB in jumatatea adversa. Morutan centreaza spre pechetul de jucatori. Aioani retine mingea.

6'

O noua centrare a lui Radunovic. Respinge de aceasta data Pitian.

4'

Radunovic centreaza in careul advers. Respinge Dinu in afara terenului.

1'

Gazdele incep tare si aduc mingea in careul Chindiei la prima faza a meciului.

1'

A inceput meciul gazduit de Arena Nationala.

19:15

FCSB: 99 Vlad – 23 Ov.Popescu, 6 Harut, 16 Nedelcu, 33 Radunovic – 89 Sut, 27 Olaru, 26 Oaida – 11 Morutan, 7 Coman, 37 Oct.Popescu.

Chindia: 25 Aioani – 98 Capusa, 17 Pitian, 66 Iacob, 15 Dinu – 20 Negut, 8 Dulca, 22 Rata, 14 Diaz – 19 Popa, 11 Florea.

14:30

FCSB şi Chindia s-au mai întâlnit de trei ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus bucureştenii, iar un joc s-a terminat la egalitate, anunta LPF.

Primul meci a avut loc pe 20 octombrie 2019, Chindia - FCSB 1-2, goluri înscrise de Daniel Florea, respectiv Mihai Leca - autogol şi Harem Gnohere. În returul sezonului regulat precedent, pe 22 februarie 2020, cele două au remizat pe „Arena Naţională", scor 1-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 2 noiembrie 2020, Chindia - FCSB 0-2, marcatori Iulian Cristea şi Florin Tănase.

Roş-albaştrii au pierdut ultimele două meciuri disputate în CASA Liga 1, dar au rămas pe prima poziţie din clasament pentru a 15-a oară la finalul unei etape din acest sezon.