1
Chindia Targoviste
Dangubic 90'

Asa am trait FCSB - Chindia Targoviste

FCSB a intalnit-o pe Chindia Targoviste, sambata seara, in etapa a 26-a din Liga 1. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

21:56

90'

Gol Dangubic!

Chindia egaleaza in prelungiri prin capul lui Dangubic.

87'

Patrundere a lui Tanase in careul advers. Acesta obtine doar cornerul.

79'

Fault in atac fluierat la Cherchez in duel cu Cretu.

77'

Ultima schimbare la FCSB: Morutan in locul lui Olaru.

76'

Rata avertizat pentru un fault asupra lui Olaru.

70'

Cherchez in locul lui Berisha la Chindia.

69'

Corner pentru Chindia si Benga reia cu capul peste poarta.

65'

Sut al lui Popescu in bratele lui Moldovan.

58'

Popa scoate in marginea careului pentru sutul lui Nedelcu. Mingea se duce mult pe langa poarta.

56'

Corner pentru FCSB ramas fara rezultat. Centrarea lui Popa respinsa de apararea Chindiei.

54'

Centrare a lui Cretu in fata portii. Benga aproape de autogol. Acesta a deviat in portarul Moldovan.

46'

21:06

Gnohere in locul lui Adrian Petre la pauza.
Popescu in locul lui Florinel Coman.

20:51

Sebastian Coltescu fluiera finalul primei reprize.

45'

Popa ramane singur cu portarul, insa de la marginea s-a semnalizat offside.

43'

Patrundere in viteza a lui Popa. Acesta nu obtine nici macar lovitura de la colt.

40'

Nedelcu primeste cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate de teren.

30'

Jocul este oprit pentru o accidentare a lui Corbu.

26'

Miron nu mai prinde poarta de aceasta data cu o noua lovitura de cap dupa corner.

20'

Olaru centreaza pe bara a doua si Petre rateaza reluarea de langa Benga. A protejat bine fundasul oaspetilor.

15'

Chindia replica imediat prin Pitfor. Acesta primeste perfect mingea de la Planic si prinde un siret aproape de poarta aparata de Vlad.

14'

Gol Miron!

FCSB deschide scorul prin Miron, jucator aflat la debutul in tricoul ros-albastrilor. Centrare din corner si lovitura de cap din sase metri.

14'

Lansare in adancime pentru Popa care scapa spre poarta. Apare fostul dinamovist Corbu si respinge in corner.

13'

FCSB pierde posesia dupa un fault in atac.

12'

Coman incearca patrunderea in flancul stang, dar este puternic talonat de Martac. Doar aruncare de la margine pentur FCSB.

2'

Adrian Petre rateaza de putin deschiderea scorului dupa o patrundere a lui Soiledis in stanga.

1'

A inceput meciul de pe Arena Nationala.

19:15

Chindia incepe meciul in formula: D. Moldovan - Martac, Benga, Pițian, Corbu - Barbu, Rață, Bic, Piftor - Ivancic, Berisha.
Rezerve: I. Popescu, C. Dinu, Ioniță, Novac, Neguț, Dangubic, Cherchez. Antrenor: Viorel Moldovan.