1
CFR Cluj
Burca 90'

Asa am trait FCSB - CFR Cluj in playoff

Primele doua clasate din CASA Liga s-au infruntat, luni seara, de la ora 20:30. Meciul a fost aici in format live text faza cu faza.

22:26

90'

Gol Burca!

CFR egaleaza prin Burca dupa o faza fixa. Centrare din lovitura libera, Burca loveste mingea cu capul in pamant, iar de acolo ii trece practic printre maini lui Vlad.

90'

Patru minute de prelungire.

82'

Vlad respinge in corner sutul lui Bordeianu. Mare ocazie pentru CFR.

80'

Invalmaseala in careul gazdelor. In cele din urma Radu Petrescu fluiera fault in atac. Edi Iordanescu explodeaza pe margine.

79'

Susic patrunde in careu si incearca un exterior la coltul lung. Mingea iese in afara terenului.

78'

Manea si Sigurjonson ies de pe teren. Intra Susic si Chipciu.

76'

Camora respinge din fata portii reluarea lui Radunovic cu capul. Inca un corner pentru FCSB.

75'

Interventie providentiala a lui Arlauskis la patrunderea lui Oaida. Ocazie uriasa pentru FCSB.

68'

Harut respinge centrarea lui Manea.

64'

Vlad scapa mingea din maini la o centrare inalta. Costache nu profita.

61'

Offside la Tanase dupa mingea degajata de Vlad.

60'

Paun intra in locul lui Omrani.

57'

Harut reia slab cu capul in bratele lui Arlauskis.

55'

Cartonas galben primit de Ben Youssef.

53'

Dubla ocazie pentru FCSB dupa o faza de la coltul terenului. Arlauskis s-a opus intr-o prima faza, apoi Cristea a reluat cu talpa.

51'

Ocazie mare pentru FCSB la patrunderea lui Morutan. Mingea ajunge la Oaida si acesta suteaza in blocajul unui adversar.

51'

Olaru in locul lui Vina la FCSB.

48'

Oaida nu ajunge la o minge inaltata de Oct.Popescu.

46'

S-a reluat jocul. Prima posesie pentru FCSB.

21:22

FCSB intra in avantaj la cabine.

45'

Fanion ridicat la patrunderea lui Tanase.

45'

Patrundere a lui Sigurjonsson si un sut blocat de Vlad. Ocazie pentru CFR.

44'

Fault in atac la Vlad.

43'

Cristea respinge in OUT mingea centrata de Sigurjonsson.

42'

Lovitura libera pentru CFR in jumatatea adversa de teren.

38'

Tot mai multe fragmentari in ultimele minute. Oaida pus joc de catre Deac la centrul terenului.

37'

Tanase obtine lovitura libera in duel cu Camora.

37'

Vina puternic tamponat de Bordeianu.

35'

Doua modificari la FCSB: Sut si Oaida intra la gazde. Au iesit Miron si Simion.

33'

Miron iese din nou la margine si pare ca nu mai poate continua meciul.

32'

Tanase vede cartonasul galben pentru o lovitura asupra lui Burca in saritura.

31'

Camora suteaza in plasa laterala.

30'

Simion pierde mingea in propria jumatate, Costache patrunde cu sut pe langa poarta.

29'

Cristea respinge in corner din fata lui Omrani.

28'

Minge pentru Tanase pe pozitie viitoare. Acesta controleaza defectuos balonul si faza se stinge.

27'

Ben Youssef sterge mingea cu capul pe langa poarta gazdelor.

24'

S-a reluat jocul si, din fericire pentru gazde, Miron isi reia locul in centrul apararii.

23'

Miron acuzat o accidentare la glezna. A calcat stramb cu glezna stanga si este o accidentare extrem de urata.

23'

Simion vede galben pentru o intrare intarziata asupra lui Sigurjonsson.

21'

Camora, dribling riscant in propriu careu presat puternic acolo de doi jucatori ai FCSB.

19'

Gol Tanase!

FCSB deschide tabela. Tanase a marcat cu un sut pe jos in dreapta.

16'

Tanase obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Burca. Jucatorul celor de la CFR a primit si galben.

12'

Sansa uriasa ratata de FCSB la reluarea lui Miron in bara!

12'

Prima actiune ofensiva a celor de la FCSB. Burca intervine in fata lui Octavian Popescu si gazdele obtin cornerul.

12'

Inceput de meci dominat autoritar de CFR care o sufoca pe FCSB in propria jumatate.

10'

Corner pentru CFR. Deac trimite direct spre poarta incercand sa profite de directia vantului.