2
CFR Cluj
Itu 88' Susic 87'

Asa am trait FCSB - CFR Cluj

Vineri de la 21:30 am transmis live text in aceasta pagina restanta dintre FCSB si CFR Cluj, meci programat initial in etapa a 8-a din playoff-ul Ligii 1.

23:22

88'

Gol Itu!

CFR Cluj isi dubleaza avantajul dupa o minge pierduta la centrul terenului de FCSB. Miron depasit de Itu de o maniera ridicola.

87'

Gol Susic!

CFR Cluj deschide scorul prin Susic cu o lovitura de cap. Vlad surprins pe picior gresit.

85'

Sansa mare pentru CFR. Perianu respinge de pe linia portii!

79'

Sut pe poarta trimis de Dumitru. Retine Arlauskis fara emotii.

71'

Sut de la distanta trimis de Itu respins in fata de Vlad. Reluare a lui Pereira pe langa poarta. A fost insa offside.

65'

Hoban trimite pe langa poarta cu capul din cativa metri la devierea lui Rondon dupa un corner.

61'

Cea mai mare ocazie pentru FCSB in acest meci. Dumitru a trimis la prima bara din afara careului. Parada a lui Arlauskis.

60'

Centrare trimisa de Susic direct in bratele lui Vlad.

55'

Cristea si Deac se resimt dupa un duel aerian. Fundasul de la FCSB a cazut peste decarul CFR-ului.

50'

Cristea respinge gresit pana la Costache. Acesta nu prinde poarta cu un sut din interiorul careului.

47'

Hoban trimite pe langa poarta din marginea careului. CFR incepe in forta la fel ca si prima parte.

46'

Istvan Kovacs fluiera startul partii secunde.

22:18

Pauza si 0-0 pana acum dupa 45 de minute in FCSB - CFR.

44'

FCSB a echilibrat disputa dupa un inceput dominat autoritar de CFR.

43'

Centrare a lui Deac din lovitura libera si Omrani reia cu capul pe langa poarta.

37'

Prima ocazie notabila pentru cei de la FCSB la sutul lui Cretu. Mingea s-a dus peste poarta.

33'

Dubla ocazie pentru CFR Cluj. Mingea a lovit bara in doua randuri!!! Valeriu Bordeanu isi pune mainile in cap pe margine.

32'

Hoban suteaza pe jos si obtine cornerul dupa o respingere slaba a lui Pantiru.

17'

Hoban incearca sutul pe langa poarta. Mingea trece mult alaturi.

15'

Preseaza in continuare CFR Cluj. Deac rateaza insa sutul din interiorul careului.

12'

Ocazie ratata de CFR prin acelasi Costache. Patrundere in sase metri si un sut blocat de Vlad.

12'

Cretu blocheaza sutul lui Costache. CFR-ul a inceput mai bine meciul de pe Arena Nationala.

8'

Fostul stelist Chipciu intra in locul lui Joca la CFR.

1'

A inceput meciul.

0'

FCSB: Vlad – Crețu, Cristea, Miron, Panțîru – Moruțan, Perianu, Vînă – Niță, Istrate, Dumitru
    Rezerve: Udrea – Coman, Tănase, Petre, Ov. Popescu, Pantea, Pandele, D. Man

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Burcă, Cestor, Camora – Aurelio, Hoban, Deac –  Joca, Omrani, Costache
    Rezerve: Rus – Vinicius, Itu, Bordeianu, Chipciu, Pereira, Golofca, Ciobotariu, Rondon

18:30

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 57 de ori în principala competiţie internă, de 21 de ori au câştigat bucureştenii, de 14 ori s-au impus clujenii, iar alte 22 de jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares FCSB gazdă: 28 de jocuri - 14 victorii FCSB - 10 remize - 4 succese CFR Cluj.

Ultimul succes izbutit de roş-albaştri: 19 mai 2019, FCSB - CFR Cluj 1-0.

Cea mai recentă întâlnire directă: 14 iunie 2020, CFR Cluj - FCSB 1-0 (autogol Ov. Popescu).

Doar o înfrângere au suferit bucureştenii în ultimele 12 meciuri disputate în campionat pe teren propriu, 1-3 cu Astra (23 noiembrie 2019), în rest au cinci victorii şi șase rezultate de egalitate.

FC Botoşani - CFR 2-1 a fost singura partidă pierdută de clujeni în precedentele nouă deplasări din CASA Liga 1, interval în care au mai înregistrat trei succese şi cinci remize.