2
CFR Cluj
Ionita 90' Deac 29'

Asa am trait FCSB - CFR Cluj 0-2

Nu se putea un final de an mai bun in Liga 1 Betano. Ultimul meci din 2018 le-a adus fata in fata pe FCSB si CFR Cluj, echipele care s-au luptat pentru titlu sezonul trecut si care ocupa primele doua pozitii in clasament campionatul acesta. Apasati aici pentru live video

90'

Gol Ionita!

Ionita transforma pentru 2-0 si meciul se termina.

90'

Cartonas rosu !

Balasa eliminat dupa al doileaa galben incasat.

90'

Paun obtine lovitura de la 11 metri la ultima faza in duel cu Nedelcu.

90'

Muresan vede al doilea galben si este eliminat. Echilibrul numeric este restabilit.

90'

Lang in locul lui Deac. Schimbare la trecerea timpului.

89'

Un galben vazut de Benzar.

88'

Arlauskis respinge fabulos sutul lui Tanase. Se joaca cu garda jos de ambele parti.

86'

Balgradean scoate de sub bara lovitura de cap a lui Omrani.

83'

Sansa uriasa ratata de FCSB prin Gnohere. Sut din interiorul careului blocat de Arlauskis.

83'

Publicul stelist scandeaza "demisia" lui Dica.

82'

Morutan, jucator introdus la pauza, este inlocuit cu Rusescu. De asemnea, Stan intra in locul lui Man.

79'

Omrani reia spre poarta si Planic deviaza decisiv in corner.

78'

Muresan este avertizat pentru un fault asupra lui Gnohere.

76'

Paun in locul lui Tucudean la CFR.

72'

Ionita scapa singur spre poarta, e ajuns si faultat de Roman. Rosu direct!

69'

Cea mai mare ocazie a FCSB in acest meci. Muresan scoate de pe linia portii sutul lui Gnohere.

67'

Centrarea lui Roman cade pe plasa. Nimic nu merge in jocul FCSB.

65'

Ionita intra in locul lui Bordeianu.

62'

Centrare a lui Benzar si Tanase reia cu capul peste poarta.

61'

Camora vede primul galben al meciului pentru o lovitura cu cotul asupra lui Man.

56'

Creste presiunea FCSB la poarta CFR-ului. Sut al lui Gnohere pe jos spre coltul lung, respinge Muresan in corner.

53'

Arlauskis retine din fata lui Gnohere dupa o centrare a lui Benzar din flancul drept.

49'

Stelistii aduc mingea la marginea careului advers, dar Roman cade prea usor in duel cu Vinicius si nu primeste nimic. Publicul incepe sa vocifereze.

46'

Corner pentru CFR dupa o interceptie in jumatatea stelista.

46'

Incepe repriza secunda.

21:04

Morutan in locul lui Coman la FCSB.

20:47

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Emotii pentru stelisti la un corner executat de pe stanga. Vinicius apare la finalizare si reia pe langa poarta.

29'

Gol Deac!

Gol spectaculos marcat de catre Deac, o reluare incredibila cu spatele la poarta FCSB.

26'

Primul sut pe poarta ii apartine lui Man. O minge de la peste 22 de metri.

23'

Gnohere intoarce o minge in careu pentru Tanase, dar acesta e prea lent in preluare si se vede deposedat.

21'

Nedelcu intercepteaza o minge in jumatatea adversa, dar trimite pentru un Gnohere aflat in offside. Francezul nu ataca mingea.

16'

Lovitura libera pentru FCSB ramasa fara rezultat, gazdele raman in presiune si trimit mingea in poarta. Gol anulat pentru o pozitie afara din joc!

13'

Deac centreaza din corner si Vinicius retine lovitura de cap a brazilianului.

12'

Minge centrata in careul CFR-ului, balonul e respins si stelistii solicita un hent. Coltescu lasa jocul sa continue.

11'

Tanase obtine lovitura libera la un hent comis de Culio.

11'

Centrare a lui Benzar in fata portii, iese Arlauskis si retine.

3'

Ceata locala la poarta lui Balgradean din cauza petardelor si fumigenelor aruncate de suporterii stelisti.

2'

Centrare a lui Deac, iese Balgradean si retine.

1'

Lovitura libera pentru CFR Cluj dupa un fault comis de Roman asupra lui Bordeianu.

1'

Start de partida pe Arena Nationala unde, dupa mult timp, iarba a redevenit verde.

19:29

FCSB: Balgradean - Benzar, Planic, Balasa, Roman - Nedelcu, Filip - Man, Tanase, Coman - Gnohere.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Muresan, Vinicius, Camora - Culio, Bordeianu, Djokovic - Deac, Tucudean, Omrani.