2
FC Botosani
Roman 75' Papa 42'

Asa am trait FCSB - Botosani 2-2

La cateva zile distanta dupa eliminarea dureroasa din Europa League FCSB continua cursa pentru titlul din Liga 1 Betano, unul scapat printre degete de fiecare data in ultimii trei ani. Meciul se disputa la Voluntari din cauza starii precare a gazonului de pe Arena Nationala. Apasati aici pentru live video

23:22

90'

Morutan ia o faza pe cont propriu si trimite periculos in fata portii. Pap intervine din nou decisiv.

90'

Filip suteaza peste poarta din marginea careului la o minge respinsa de oaspeti.

90'

Pap se opune golului la reluarile lui Gnohere si Rusescu. Mare ocazie pentru FCSB.

89'

Planic apare providential si-l blocheaza pe Golofca ramas singur cu Vlad la exteriorul lui Ongenda.

85'

Mingea sutata de Ongenda nu trece de zidul jucatorilor stelisti.

84'

Planici ramasese ultimul fundas de la FCSB fara avertisment.

80'

Morutan intra in locul lui Pintilii.

77'

Botosaniul ramane echipa mai periculoasa chiar si dupa marcarea golului al doilea.

75'

Gol Roman!

Mihai Roman restabileste egalitatea cu un sut din intoarcere.

73'

Offside la Gnohere. Acesta intorsese pentru Man, care a marcat. Golul e invalidat.

69'

Inca un sut amenintator pentru poarta FCSB. Din nou Ongeanda produce pericolul.

65'

Centrare a lui Ongenda din lovitura libera si Papa il pune la lucru pe Vlad. O interventie sigura din partea acestuia.

64'

Ongenda in locul lui Chitosca la oaspeti.

62'

Centrare a lui Patache care a semanat mai mult a sut. Mingea trece alaturi.

54'

Actiune cursiva a ros-albastrilor finalizata de Junior Morais cu sut pe langa poarta.

52'

Cartonas incasat de Papa pentru un fault din spate asupra lui Jakolis.

47'

Golofca suteaza mult peste poarta stelista.

46'

Filip intra in locul lui Zlatinsky. Bulgarul n-a convins in primele 45 de minute la debutul in tricoul ros-albastru.

22:20

Pauza la Voluntari.

42'

Gol Papa!

Botosaniul revine in meci prin Enriko Papa, jucator care trimite cu capul pe spate la coltul lung dupa o centrare din stanga

41'

Jakolis avertizat pentru un fault in banda.

34'

Vlad pus la incercare de grecul Soiledis cu un sut in forta din lovitura libera.

23'

Chitosca primeste cel dintai cartonas galben al meciului.

21'

Gol Gnohere!

Executie simpla si eficienta pe centrul portii. Gnohere isi mai trece in cont un gol in actualul sezon.

20'

Coman cade in careu si obtine lovitura de la 11 metri. Gnohere confisca mingea.

17'

Botosani are prima ocazie la o centrare a lui Patache din dreapta. Soiledis a atacat tarziu.

12'

O noua faza fixa la poarta stelista. De aceasta data Chitosca suteaza in zid.

10'

Prima aparitie a oaspetilor in careul lui Vlad. Centrarea lui Rodriguez dintr-o lovitura libera trece pe langa poarta.

4'

Gol Man!

FCSB deschide scorul rapid prin Man din pasa lui Coman. La faza a mai participat si Gnohere.

1'

A inceput meciul de la Voluntari.

0'

FC Botoșani: Pap - Soiledis, Burcă, Pițian, Patache - Rodriguez, Oaidă - Golofca, Papa, Chitoșcă.

20:08

12:45

Ultimul meci pe terenul bucureştenilor: 27 august 2017, FCSB - FC Botoşani 2-0.

12:45

Singurul rezultat de egalitate s-a consemnat pe 27 noiembrie 2016, FCSB - FC Botoşani 0-0.

12:44

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 10 ori în Liga 1, de nouă ori s-au impus bucureştenii, iar un joc s-a terminat la egalitate. Asadar Botosani asteapta primul succes cu FCSB.

12:44

Botosani are o singura victorie in ultimele sase deplasari, 1-0 cu Sepsi.

12:44

Roş-albaştrii au marcat măcar un gol în ultimele 30 de meciuri.

12:44

FCSB este neinvinsa de 32 de meciuri pe teren propriu in campionat, mai precis din 16 octombrie 2016.