2
FC Botosani
Ongenda 40' Andronic 18'

Asa am trait FCSB - Botosani 0-2. Executie in direct!

Etapa a 4-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre FCSB si FC Botosani. Partida va fi live text in aceasta pagina.

21:55

Final de meci.

86'

Soiledis trimite peste poarta din afara careului.

78'

Coman trimite pe scurt si portarul austriac intrat in locul lui Pap. Acesta respinge in corner.

77'

Cristea reia cu capul pe langa poarta dupa un corner.

76'

Putinii spectatori prezenti la Pitesti scandeaza ”demisia, demisia”.

62'

Askovski scapa singur cu portarul si se grabeste sa suteze la poarta. Mingea se duce mult peste.

61'

Moutinho intra in locul lui Balasa, jucator intrat in prima repriza in locul lui Man.

54'

Oaida suteaza de la distanta pe centrul portii.

51'

Tanase rateaza cea mai mare ocazie a celor de la FCSB in acest meci. Trimite pe langa poarta singur cu portarul.

49'

Vina cauta coltul scurt cu o minge din marginea careului.

46'

Lucian Rusandu fluiera startul reprizei secunde.

21:05

Belu intra in locul lui Salomao.

20:49

Cei de la FCSB sunt salvati de fluierul arbitrului ca de gongul din ring. Baietii lui Bogdan Andone pusi de doua ori la pamant in aceasta repriza si de alta cateva ori in corzi.

45'

Sa arunce cineva prosopul! Botosaniul rateaza golul trei prin Ongenda. Minge respinsa in fata de Vlad si Andronic trimite pe langa poarta.

42'

Papa vede primul galben al meciului dupa un fault asupra lui Oaida.

40'

Gol Ongenda!

Botosani isi dubleaza avantajul prin Ongenda dupa un contraatac in superioritate numerica. Totul a pornit de la o minge pierduta de Tanase la marginea careului advers.

38'

Coman recupereaza ofensiv, dar abuzeaza de controlul mingii si in cele din urma pierde posesia.

24'

Askovski face faza meciului si suteaza peste poarta singur cu Vlad.

23'

Centrare a lui Salomao din stanga si Vina rateaza intalnirea cu balonul.

18'

Gol Andronic!

Askovski patrunde ca pe bulevard pe dreapta si paseaza decisiv in fata portii pentru finalizarea lui Andronic. Un gol venit firesc dupa aspectul jocului.

17'

Vlad respinge sutul lui Ofosu din apropierea portii.

16'

Balasa intra in locul lui Man. Aceasta inseamna ca Salomao urca pe dreapta.

13'

Jocul se reia si Botosaniul mai bifeaza o sansa de gol la sutul lui Andonic din afara careului. Mingea trece aproape de poarta celor de la FCSB.

12'

Man s-a rupt! Tanarul jucator stelist iese accidentat in lacrimi.

11'

Replica cei de la FCSB prin sutul lui Vina din afara careului. Se resimte Man care ramane intins pe gazon. O problema la coapsa stanga.

9'

Prima ocazie apartine oaspetilor la sutul lui Ongenda din 16 metri. Mingea se duce pe langa poarta lui Vlad.