1
0
Astra Giurgiu

Asa am trait FCSB - Astra Giurgiu in playoff

De la 21:00 am transmis live text duminica seara meciul FCSB - Astra Giurgiu, primul al etapei a 7-a din playoff.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:50

90'

Incredibila ocazie ratata de Astra prin Cestor. Lovitura de cap din sase metri pe langa poarta dintr-o pozitie singur cu poarta goala in fata.

83'

Balasa in locul lui Coman la FCSB.

69'

Hora intra in locul lui Gnohere.

63'

Balgradean blocheaza sutul lui Alibec spre poarta. Ocazie buna pentru Astra.

61'

Cristea reia cu capul peste poarta dupa o centrare din dreapta.

59'

Azdren Llullaku în locul lui Silviu Balaure la Astra.

58'

Filipe Teixeira îl înlocuiește pe Lucian Filip la FCSB.

55'

Gol Tanase!

FCSB deschide scorul prin Tanase. Sut din interiorul careului dupa o demarcare la limita offside-ului.

47'

Romario Moise vede cartonasul galben.

46'

S-a reluat meciul de pe Arena Nationala.

45'

Tanase vede cartonasul galben pentru o simulare la ultima faza a reprizei.

40'

Parada a lui Balgradean la sutul lui Butean din afara careului.

37'

Man suteaza la poarta si mingea e deviata de Radunovic.

37'

Tanase cade in careu la un duel cu Cestor, dar nu se acorda penalty.

27'

Gnohere reia din prima pe langa poarta.

22'

Nedelcu trimite periculos spre coltul lung. Respinge portarul Santos cu mana in corner.

17'

Gnohere trimite cu capul peste poarta din centrarea lui Roman.

10'

Inca o sansa pentru FCSB. La aceasta faza Coman a trimis din 16 metri pe langa poarta dupa o faza creata de Man.

8'

Ocazie pentru FCSB la un sut din marginea careului care se duce in bara.

1'

A inceput meciul.

0'

Echipa de start

FCSB: Bălgrădean - M. Roman, I. Cristea, Planic, J. Morais - Nedelcu, Filip - Man, Tănase, Coman - Gnohere.

Astra: Santos - Butean, Erico, Cestor, Radunovic - Balaure, Pires, Moise - Begue, Zoua, Alibec.

18:10

FCSB vs Astra în Liga 1: 37 de jocuri - 18 victorii FCSB - 7 remize - 12 succese Astra.

Palmares cu FCSB gazdă: 18 jocuri - 13 victorii FCSB - 3 remize - două succese Astra.

Palmaresul giurgiuvenilor pe teren advers în 2019 cuprinde două succese, două remize şi două înfrângeri.

FCSB este echipa cu cele mai multe victorii la cel puţin două goluri diferenţă - 11.