3
Astra Giurgiu
Enache 90' Alibec 61' 30'

Asa am trait FCSB - Astra Giurgiu. Alibec show!

De la 20:30 am transmis live text, sambata seara, meciul dintre FCSB si Astra Giurgiu, partida din etapa a 17-a.

22:26

Final de meci.

90'

Gol Enache!

Astra da lovitura pe contraatac prin Enache din pasa aceluias Budescu.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

84'

Intra Hora in locul lui Gnohere.

82'

Gnohere paraseste terenul pe targa cu gatul imobilizat intr-un guler cervical. Din fericire este constient si in afara oricarui pericol.

81'

Ciocnire violenta in careul Astrei. Gnohere ramane inert dupa contactul cu portarul Lazar. Patrund in mare viteza medicii ambelor echipe.

77'

Interventie fabuloasa a lui Lazar la mingea trimisa pe scurt de Man.

61'

Oaida apare la finalizare in careul advers si trimite pe langa poarta.

61'

Gol Alibec!

Dubla reusita de Alibec si Astra preia conducerea pe tabela. Este momentul in care Morutan intra in locul lui Cretu. De semnalat o noua pasa decisiva oferita de Budescu.

56'

Probleme pentru Alibec, jucator care ramane intins in careul ros-albastrilor.

46'

Nedelcu in locul lui Tanase la FCSB.

45'

21:18

Pauza pe Arena Nationala.

37'

Coman prinde poarta cu un sut din lovitura libera. Respinge Lazar!

32'

Replica FCSB prin sutul lui Gnohere din marginea careului. Prinde Lazar cu ceva emotii.

30'

Gol Alibec!

Astra profita de momentele mai bune si egaleaza prin Alibec. Sut in forta sub bara.

29'

Man cauta coltul lung cu un sut din marginea careului. Mingea se duce afara.

28'

Inca o sansa de gol pentru Astra la sutul lui Radut din interiorul careului. Nepermis de liber mijlocasul oaspetilor pentru o aparare cu pretentii precum cea a gazdelor.

27'

Alibec este lansat de Budescu si doar interventia lui Balgradean pastreaza avantajul minim al ros-albastrilor.

27'

Minge pentru Radut in careul ros-albastrilor si un sut pe langa poarta. Semne de viata din partea Astrei.

23'

Gnohere trimite foarte aproape de poarta giurviuvenilor.

18'

Gol Gnohere!

FCSB deschide scorul prin francezul Gnohere.

10'

Oaida suteaza putin peste poarta din dreptul punctului cu var de la 11 metri.

1'

A inceput meciul de pe Arena Nationala.

0'

FCSB: Bălgrădean - Creţu, Cristea, Soiledis, Panţâru - Ov Popescu, Oaidă, Tănase - Man, Gnohere, Coman.
Rezerve: Vlad, Manea, Pintilii, Nedelcu, Moruţan, Popa, Momcilovic.

Astra: Lazar - Grahovac, Tamaş, Dima, Radunovic - Bruno, Şerban, Crepulja, Răduţ - Budescu, Alibec.
Rezerve: Kitanov, Biceanu, Tounkara, Fl. Matei, Ajayi, Dandea, Stahl.

12:32

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 39 de ori pe prima scenă, de 19 ori s-au impus bucureştenii, de 13 ori au câştigat giurgivenii, iar alte șapte jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu FCSB gazdă: 19 jocuri - 14 victorii FCSB - 3 remize - două succese Astra.

Cea mai recentă întâlnire directă: 5 august 2019, Astra - FCSB 2-1 (Valentin Gheorghe, Denis Alibec / Răzvan Oaidă).