7
0
ACS Poli Timisoara

Asa am trait FCSB - ACS Poli Timisoara 7-0

FCSB si ACS Poli Timisoara s-au intalnit, duminica seara, pe Arena Nationala intr-un meci din etapa a 15-a. Urmariti meciul cu live stream legal aici.

22:32

Dupa doar sase secunde de prelungire, George Gaman pune capat acestui meci.

87'

Budescu vrea sa inscrie si el, dar voleul prins de mijlocasul stelist este blocat de Melinte.

87'

Stelistii ataca in continuare si Man obtine cornerul dupa un sut din marginea careului.

85'

Gol Tanase!

Tanase transforma de la punctul cu var si urca scorul la 7-0.

84'

Cartonas rosu !

Soljic, rosu direct pentru un fault la Tanase in suprafata de pedeapsa. Penalty pentru FCSB.

80'

Daniel Benzar primeste galben pentru o intrare intarziata.

78'

Lovitura libera pentru FCSB in marginea careului. Budescu trimite in forta si zidul timisorean blocheaza in corner.

77'

Cursa a lui Man in partea dreapta dupa pasa lui Budescu. Mingea iese in afara terenului in pofida sprintului furibund al stelistului.

67'

Tanase in locul lui Filip si Man in locul lui Coman.

67'

Abraw ii lasa lui lui Oprea.

64'

Gol Gnohere!

Gnohere primeste in marginea careului de la Filip si trimite din prima cu stangul sub bara pentru 6-0.

62'

Gol Larie!

Larie inscrie cu capul din sase metri la centrarea lui Budescu din lovitura libera.

61'

Budescu obtine lovitura libera in stanga la un duel cu Birnoi.

60'

Budescu, pasa ratata in dreapta pentru urcarea lui Enache.

56'

Prima inlocuire si la FCSB, cu Daniel Benzar in locul lui Golofca.

55'

A doua schimbare la Timisoara: intra Birnoi in locul lui Curjurici.

55'

Offside la incursiunea lui Munteanu in dreapta.

50'

Budescu il lasa pe Balasa si mingea trece incredibil de aproape de poarta.

49'

Hent comis de Soljic si stelistii au o noua sansa de a inscrie. Pozitia este ideala pentru dreptul lui Budescu.

48'

Gol Coman!

Coman isi trece si el in cont dubla din pasa lui Budescu.

47'

Filip trimite in adancime pentru sprintul lui Gnohere. Iese Straton si blocheaza.

46'

Doman intra la Poli in locul lui Harut.

46'

21:32

Pauza dupa o repriza in care FCSB a redus-o la tacere ACS Poli Timisoara.

41'

Gnohere majoreaza avantajul Stelei din nou din pasa lui Budescu. Dubla a francezului la fel ca in meciul cu Hapoel Beer Sheva.

39'

Prima sansa de gol a Timisoarei ratata de Mailat pe contraatac. Un sut care a vizat coltul lung, desi avea si varianta unei pase pentru Abrew.

34'

Gol Coman!

Coman inscrie primul gol la FCSB cu un sut la coltul lung din pasa lui Golofca.

30'

Golofca se demarca in dreapta si paseaza in centru pentru Gnohere. Intervine Straton si blocheaza.

29'

Artean primeste cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Ovidiu Popescu la centrul terenului. Mijlocasul timisorean va fi suspendat etapa urmatoare.

25'

Intentie indrazneata din partea lui Budescu. Acesta a incercat un lob peste Straton la capatul unui contraatac. Mingea se duce putin peste poarta.

22'

Faza fixa a banatenilor ramane fara rezultat si Golofca iese pe contraatac si este faultat de Vasvari.

22'

Abraw scoate lovitura libera in duel cu Filip.

21'

Accidentare suferita de Coman dupa o alunecare pe terenul greu de pe Arena Nationala. Atacantul stelist se ridica si continua meciul.

18'

Acelasi Budescu centreaza din corner in marginea careului pentru voleul lui Golofca. Mingea il loveste in cap pe Melinte.

17'

Budescu suteaza in forta si mingea este deviata in corner de zidul timisorean.

16'

Golofca obtine lovitura libera in marginea careului dupa o patrundere in viteza.

13'

Gnohere deblocheaza tabela cu un sut pe jos dupa o demarcare la limita in careu. Fabuloasa si pasa de peste 30 oferita de Budescu.

12'

Actiune rapida a timisorenilor pe contraatac. Lovitura de la colt pentru oaspeti la devierea lui Popescu.

9'

Budescu il lanseaza pe Enache cu un lung de linie, insa fundasul dreapta stelist nu ajunge mingea.

8'

Budescu incearca sutul direct la poarta. Mingea cade pe plasa si putem nota o prima ocazie a meciului.

7'

Patrundere a lui Golofca si acesta obtine lovitura libera in marginea careului timisorean.

6'

Larie se urca in spinarea lui Abrew si se fluiera fault in favoarea oaspetilor.

4'

Acelasi Curjurici centreaza in careu de unde respinge Balasa, capitanul Stelei in acest meci.

2'

Curjurici obtine lovitura libera in jumatatea stelista in duel cu Filip.

1'

Timisoara are primul atac pozitional, Filip recupereaza si Gnohere obtine lovitura libera in jumatatea adversa.