2
Academica Clinceni
Rusescu 36' Cordea 26'

Asa am trait FCSB - Academica Clinceni

De la ora 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Academica Clinceni, ultima partida a etapei a 7-a in playoff-ul din Liga 1.

90'

Popescu suteaza pe langa poarta la ultima faza a meciului.

90'

Cap Tanase si Ureche respinge de pe linia portii.

90'

Ureche se opune golului la sutul lui Olaru din afara careului.

84'

Centrare din corner si Oaida reia cu capul peste poarta.

83'

Ocazie ratata de Morutan dupa o cursa spectaculoasa. Patriche a respins in extremis.

82'

Straton intervine decisiv la sutul lui Cristi Tanase din interiorul careului.

78'

Pirvulescu intra in locul lui Popa.

76'

Morutan nu prinde poarta cu un sut din afara careului.

75'

Tanase incearca sutul din careu. Obtine doar cornerul.

74'

Galben incasat de Ovidiu Popescu.

72'

Moulin in locul lui Chandarov si Tanase in locul lui Cebotaru.

71'

Bilali vede cartonasul galben pentru un branci dat lui Olaru in alergare.

66'

Popa suteaza din marginea careului, mingea musca din pamant si Straton respinge in corner.

58'

Galben pentru Chandarov la o tinere asupra lui Harut.

56'

Gol Tanase!

Din a doua incercare Tanase inscrie pentru 2-2. Golul cu numarul 23 al sezonului pentru jucatorul de la FCSB.

55'

Ureche apara lovitura de la 11 metri executata de Tanase. Intervine arbitrul asistent si se va repeta. Portarul n-a stat cu cel putin un picio pe linia portii.

53'

Tanase obtine lovitura de la 11 metri la un duel cu Patriche. Penalty indiscutabil.

48'

Straton blocheaza sutul lui Cordea. Faza pornita de la o minge pierduta de Ovidiu Popescu la centrul terenului.

46'

Incepe repriza a doua. Straton in locul lui Vlad in poarta celor de la FCSB. A mai intrat Oaida in locul lui Vina.

22:19

Pauza in meciul de la Giurgiu.

40'

Cretu obtine lovitura libera in duel cu Dobrescu.

39'

Vina suteaza din afara careului in bratele lui Ureche.

36'

Gol Rusescu!

Sut fulgerator trimis de Rusescu din afara careului. O executie din prima care il surprinde pe Vlad.

28'

Centreaza Vina de pe dreapta si Olaru rateaza incredibil singur cu portarul. Cap peste poarta.

26'

Gol Cordea!

Centrare din flancul drept usor deviata si Cordea egaleaza cu o lovitura de cap.

20'

Gol Olaru!

FCSB deschide scorul prin Olaru. Un sut pe jos in diagonala care l-a surprins pe Ureche.

19'

Patriche blocheaza o centrare in propriul careu.

15'

Popa il cauta pe Rusescu in careul gazdelor. Respinge Cristea in afara terenului.