0
0
Academica Clinceni

Asa am trait FCSB - Academica Clinceni

FCSB si Academica Clinceni au inchis etapa a 24-a in Liga 1, luni seara, de la ora 20:00.

21:54

90'

Planic arunca mingea spre careul advers, Man ajunge in posesie si trimite cu stangul pe langa poarta. Tanase era liber in stanga.

90'

Gnohere semnalizat in offside.

89'

Man trimite de la distanta si portarul Santos respinge in corner cu pretul unei accidentari la spate. Acesta a cazut rau.

84'

Popescu in locul lui Merloi la oaspeti.

83'

FCSB din nou aproape de gol la patrunderea lui Popa. Minge scoasa ideal in centru pentru sutul lui Tanase, insa acesta trimite intr-un adversar aruncat la sacrificiu.

81'

Faza lucrata de gazde dupa un corner si finalizata de Man cu sut pe poarta.

79'

Morutan cade in careul advers in duel cu Dobrescu. Nu se acorda nimic.

79'

Popa intra in locul lui Coman.

73'

Vojtus trimite peste poarta dintr-o lovitura libera.

64'

Albu suteaza peste poarta ros-albastrilor.

60'

Man cu centrare in careu pentru Gnohere. Francezul e aproape sa faca intindere in tentativa de a opri balonul.

60'

Morutan deschide in stanga pentru Soiledis, dar centralul fluiera fault in atac asupra lui Merloi.

55'

O noua centrare slaba din partea lui Soiledis.

50'

Gnohere trimite cu capul pe langa poarta din centrarea lui Man.

46'

Gnohere in locul lui Olaru si Morutan in locul lui Oaida.

46'

20:47

Pauza pe Arena Nationala.

45'

Dobrescu trimite senzational de la peste 25 de metri in bara! Un stang care s-a dus in transversala.

41'

Corner executat direct pe poarta. Merloi aproape sa-l surprinda pe Balgradean.

40'

Corner

Academica aduce mingea in careul gazdelor. Albu trage la poarta si mingea e blocata de Planic. Corner pentru oaspeti.

36'

O noua incercare a lui Filip care trage peste poarta. Actiune prelungita de atac a ros-albastrilor.

32'

Filip suteaza mult pe langa poarta. Mingea iese in out de margine.

29'

Man trimite in zid din lovitura libera. Mingea ii revine si apoi trimite pe langa poarta.

28'

Olaru cade secerat de Bejan in marginea careului dupa un contraatac al gazdelor. Galben pentru Bejan.

27'

Olaru primeste in marginea careului si trimite mult peste poarta. Un sut fara preluare.

26'

Buziuc avertizat pentru o intrare cu talpa asupra lui Cretu in banda.

24'

Fault in atac fluierat la Tanase in duel cu portarul Santos.

23'

Coman il pune la incercare pe Santos cu un sut din lovitura libera. Corner pentru FCSB.