1
FC Arges
Malele 17'

Asa am trait FC Voluntari - FC Arges

FC Arges a venit pe terenul lui FC Voluntari fara infrangere in 2021 si a pastrat seria pozitiva dupa meciul de vineri seara.

19:24

64'

Meza Colli il vede iesit din poarta pe Rimniceanu si incearca de la distanta. Mingea se duce alaturi.

64'

Remacle in locul lui Pesic la Voluntari.

61'

Dumitru il lasa pe Palic singur cu portarul. Mijlocasul croat trimite in bara!

50'

Betancor surprins in pozitie afara din joc.

46'

A inceput repriza a doua.

42'

Bara transversala la o reluare din interiorul careului a lui Ricardinho dupa un corner. FC Arges ramane in avantaj.

34'

Dumitru aproape de un super gol. Calcai incercat in stilul Del Piero. Doar corner pentru pitesteni.

29'

Voluntari scapa pe contraatac, dar pasa decisiva e complet ratata.

17'

Gol Malele!

FC Argeș deschide scorul prin golgheterul Malele.

1'

A început meciul.

17:30
FC Voluntari: Rîmniceanu - Satli, Armaş, C. Achim, A. Vlad - I. Gheorghe, Ivanov, Ricardinho - M. Ilie, Pesic, Jefte
Antrenor: Bogdan Andone

FC Argeş: Greab - Tofan, Maric, Turda, Muşat - Meza Colli, I. Şerban - S. Drăghici, Palic, C. Dumitru, Malele.
Antrenor: Mihai Ianovshi
11:28

FC Voluntari a primit cel puţin un gol în 10 dintre cele 11 meciuri disputate acasă în ediţia curentă.

Piteştenii nu au mai pierdut în CASA Liga 1 din 13 decembrie 2020, Academica - FC Argeş 1-0. Au urmat patru succese şi șase rezultate de egalitate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit o singură dată în principala competiţie internă, pe 30 octombrie 2020, FC Argeş - FC Voluntari 2-1, goluri înscrise de D. Meza Colli, R. Grecu, respectiv I. Gheorghe (penalty).