1
0
Universitatea Craiova

Asa am trait FC Botosani - Universitatea Craiova

Am transmis in aceasta pagina live text, sambata de la ora 18:00, meciul dintre FC Botosani si Universitatea Craiova din etapa a 23-a a Ligii 1. Sambata seara se mai joaca si Gaz Metan - CFR Cluj (20:30).

19:55

Final de partida la Botosani.

88'

Gol Kuku!

Kuku ii ia fata lui Popov la o centrare din flancul drept si trimite mingea printre picioarele portarului Mingote.

76'

Kuku reia cu capul in bratele lui Mingote. Meciul are in continuare ritm, chiar daca lipsesc ocaziile mari de gol.

70'

Baluta suteaza pe spatiul portii. Prinde Albut, portar care cu o faza mai devreme luase galben pentru proteste.

68'

Vasvari baga piciorul sub minge si balonul trece mult peste poarta.

65'

Avram scapa meciul din mana dupa o cadere a lui Roman in duel cu Acka. Botoseneanul solicita penalty, nu primeste, dupa care se ia la harta cu Popov. Pana la urma va fi doar reluare de la colt.

59'

Mingote blocheaza reluarea lui Cucu din marginea careului. Botosaniul ataca in valuri.

56'

Lovitura libera periculoasa pentru gazde din marginea careului. Vasvari suteaza pe jos in bratele lui Mingote.

47'

Noul intrat Fajic foarte aproape de gol din centrarea lui Bancu. Reluare peste poarta din sase metri.

46'

Marius Avram fluiera startul reprizei secunde. La Craiova intra Fajic in locul lui Rocha. Debut pentru atacantul bosniac in tricoul Stiintei.

18:47

Pauza la Botosani dupa o prima repriza saraca in faze de poarta.

43'

Ivan castiga un duel in stanga, ramane in picioare si trimite in careu pentru urcarea lui Baluta. Mingea ajunge in bratele portarului Albut.

37'

Mingea ajunge la Bus dupa un corner, insa atacantul venit la Botosani din Israel rateaza executia spre poarta.

15'

Lansare pentru Kuku, iese Mingote din poarta si respinge.

14'

Mingote blocheaza lovitura de cap a lui Burca in urma unui corner.

8'

Bus reia in bara la centrarea lui Roman. Nicio reactie din partea lui Mingote, in premiera titular la Craiova.

5'

Presing agresiv al gazdelor. Craiova nu a iesit inca din propria jumatate pana acum.

4'

Galben primit de Ungurusan pentru un fault la Baluta.

2'

Gazdele solicita penalty la o minge care ii sare lui Dimitrov din gazon direct in mana. Avram lasa jocul sa continue spre iritarea putinilor spectatori.

1'

Terenul este inghetat si partial deszapezit.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

17:46

FC Botoșani: Albuț - Ungurușan, Tincu, Burcă, Mușat - Vașvari, Cucu - M. Roman, Moruțan, Buș - Kuku

Universitatea Craiova: Mingote - Dimitrov, Popov, Acka, Bucurică - Mateiu, Zlatinski, Băluță - Bancu, Nuno Rocha, Ivan

17:22

Arbitrul Marius Avram a decis ca meciul se va juca dupa programul initial. Decizia a venit dupa inspectia pe care a facut-o suprafetei de joc.