1
U Cluj
Balan 75'

Asa am trait FC Botosani - U Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina, luni de la ora 18:30, meciul FC Botosani - Universitatea Cluj, partida din etapa a 12-a in prima liga.

19:53

75'

Gol Balan!

Centrare a lui Briceag din stanga si Balan marcheaza cu capul pentru 1-1.

65'

Ocazie pentru oaspeti la sutul lui Vladoiu deviat. Mingea s-a dus in plasa laterala.

64'

Eugen Neagoe primeste cartonașul galben pentru proteste.

57'

Gol Roman II!

Botoșani deschide scorul prin Roman II. Reluare cu capul din sase metri la o centrare din marginea careului.

52'

Lovitura libera pentru gazde. Mailat centreaza in careu, mingea iese in afara terenului.

46'

A inceput repriza a doua.

18:48

Pauza in meciul de la Botosani. 0-0 dupa o prima repriza saraca in faze de poarta.

42'

Faza fixa la poarta gazdelor. Purece trimite in careu sub forma de centrare. Respinge Dican si faze se stinge.

40'

Mateus Santos suteaza din nou din afara careului. Mingea e deviata in corner.

31'

Mateus Santos incearca sutul de la distanta cu stangul. Iliev retine balonul fara probleme.

25'

Thiam intra in locul lui Ely Fernandes, accidentat. Pierdere importanta pentru U Cluj.

16'

Gazdele aduc mingea in careul advers, dar Roman II intarzie finalizarea si pierde posesia in cele din urma.