1
FC Voluntari
Rata 34'

Asa am trait FC Botosani - FC Voluntari

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 17:30 meciul FC Botosani - FC Voluntari din etapa a 17-a in CASA Liga 1.

19:25

Final de meci.

55'

Adam Nemec (Voluntari).

49'

Gol Edjouma!

Botosaniul egaleaza prin Edjouma.

46'

Dubla schimbare la gazde: Dragu in locul lui Tiganasu si Petkovski in locul lui Seroni.

46'

A inceput repriza secunda.

45'

Primul avertisment si in tabara oaspetilor. Tamas a fost ingalbenit de arbitrul Radu Petrescu.

41'

Mihai Roman (Botosani) e primul jucator avertizat in acest meci.

34'

Gol Rata!

FC Voluntari deschide scorul prin Vadim Rata din pasa lui Marcelo Lopes. Ramas singur cu portarul, Rata a saltat mingea peste Pap.

31'

Lovitura libera pentru ilfoveni. Tamas trage pe langa poarta.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

0'

FC Botosani: Pap – Braun, Racovitan, Dawa, Seroni, Tiganasu – Edjouma, Papa, Ongenda – Roman, Kage.

FC Voluntari: Popa – Ricardinho, Tamas, Meleke, Briceag – Costin, Rata, Droppa – Lopes, Nemec, I.Gheorghe.

Arbitru: Radu Petrescu.

13:22

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 21 de ori în principala competiţie internă, de 10 ori au câştigat botoşănenii, de patru ori s-a impus FC Voluntari, iar alte șapte meciuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă: 24 iulie 2021, FC Voluntari - FC Botoşani 0-1, gol înscris de Mihai Roman.

Doar un succes au bifat moldovenii în ultimele cinci meciuri jucate pe teren propriu în campionat, 1-0 cu CFR Cluj (11 septembrie).

Trei victorii şi patru partide pierdute este palmaresul înregistrat de ilfoveni pe teren advers în ediţia curentă. Aceştia au primit cel puţin un gol în șase dintre cele șapte deplasări.