1
FC Arges
Deslandes 90'

Asa am trait FC Botosani - FC Arges 0-1

Pitestenii au cautat prima victorie in deplasare in actualul sezon de CASA Liga 1 si pana la urma au obtinut-o!

18:52

Final de partida. Victorie nesperata pentru FC Arges, prima din acest sezon in deplasare.

90'

Gol Deslandes!

FC Arges da lovitura in prelungiri prin Deslandes. Reluare din sase metri dupa o centrare din lovitura libera.

72'

Musat de la oaspeti vede cartonasul galben.

59'

Chindris nu profita de iesirea gresita a lui Greab pe centrare si reia pe langa poarta.

56'

Ongenda incearca poarta cu un sut de la distanta. Mingea trece alaturi.

46'

S-a reluat meciul. Tiganasu in locul lui Holzmann la Botosani.

17:45

Pauza la Botosani dupa o prima repriza fara goluri si ocazii importante.

45'

Tircoveanu trimite pe langa poarta din 20-22 de metri pozitie centrala.

37'

Chindris se alege cu un galben dupa ce l-a calcat pe Draghici.

32'

Draghici il faulteaza pe Holzmann si risca eliminarea. In cele din urma scapa fara cartonas.

23'

Greab intervine salvator la sutul sirianului Al Mawas.

22'

Draghici rateaza deschiderea scorului. Sut din centrul careului peste poarta din pasa lui Dumitru.

19'

Galben incasat de Draghici (Arges).

11'

Argesul aproape de gol dupa un contraatac. Cristi Dumitru a sutat peste poarta.

1'

A inceput meciul de la Botosani.

0'

FC Botosani: 13 Hankic - 47 Braun, 2 Harut, 6 Chindris, 90 Holzmann - 27 Florescu, 8 Rodriguez, 10 Ongenda - 9 Al Mawas, 24 Toutouh, 80 Tircoveanu.

FC Arges: 12 Greab - 2 Tofan, 26 Maric, 32 Deslandes, 30 Musat - 4 Meza Colli, 8 Serban - 11 Draghici, 20 Maes, 7 Dumitru - 18 N'Diaye.

12:27

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar pe 21 august 2020, când botoşănenii s-au impus în Trivale cu 3-2, marcatori G. Deac, I. Năstăsie, respectiv G. Cîmpanu, A. Chindriş şi M. Roman I.

FC Argeş este singura echipă dintre cele 16 competitoare care nu a câştigat pe teren advers, palmaresul piteştenilor în deplasare cuprinzând doar trei remize în șapte jocuri.

FC Botoşani este singura formaţie din campionat care nu a marcat cu capul în primele 15 runde.

FC Botosani n-a mai castigat pe teren propriu din 30 august 2020 (4-0 cu Poli Iasi). Au urmat patru remize şi două înfrângeri (0-2 cu Chindia, 2-3 cu UTA).