Etapa a 3-a din CASA Liga 1 a debutat, vineri, cu duelul nou-promovatelor FC Arges si UTA.

S-a incheiat meciul.

90'

Pitestenii tremura la ultima faza cand centrarea lui Ursu a fost deviata in transversala de Serbanica.

90'

Ionita trimite pe poarta gazdelor dintr-o lovitura libera. Respinge portarul Croitoru.

90'

Meciul e prelungit cu 5 minute.

75'

Gol Malele!

FC Argeș egaleaza prin Malele. Un atacant cu origini angoleze. Demarcare in careu si sut la coltul lung.

67'

Buhacianu scapa singur cu portarul gazdelor si trimite incredibil pe langa poarta.

62'

Acelasi Moldovan retine sutul lui Serban de la distanta.

56'

Moldovan (UTA) respinge la sutul cu stangul trimis pe poarta de Nastasie.

51'

Mediop trage spre poarta. Se fluiera fault in atac la intrarea lui Honciu.

46'

38'

Eroare majora de arbitraj. Centralul meciului nu vede un hent cat casa comis in careul pitestean. UTA merita penalty fara discutii!

36'

Hora incearca o foarfeca din centrul careului. Respinge portarul Croitoru cu piciorul.

30'

FC Arges creste presiunea la poarta adversa si obtine un corner la sutul lui Honciu.

25'

Actiune rapida a gazdelor pe flancul stang si o minge trimisa periculos in fata portii.

10'

Gol Bustea!

UTA deschide scorul prin Bustea cu un sut din afara careului. Totul a pornit de la un out de margine.

1'

Mirica sacrificat de pitesteni dupa 52 de secunde. A intrat Nastasie la gazde.

1'

Meciul e arbitrat de Florin Andrei.

1'

A inceput meciul de la Pitesti.

17:53

FC Argeș: Croitoru – Tofan, Leca, Turda, Șerbănică – I. Șerban, Meza Colli, Honciu – Grecu, N’Diaye, Mirică.

UTA: Moldovan – Bustea, Benga, Ilie, Roumpoulaku – Tescan, Roșu, Albu, Buhăcianu – Rus, Hora

12:43

In ultimii trei ani FC Arges si UTA s-au intalnit de sase ori in Liga 2. Bilantul este unul pozitiv pentru pitesteni: 4 victorii si doua remize. Golaveraj 7-4.

12:43

FC Arges a pierdut primele doua meciuri de la revenirea in prima liga: 2-3 cu FC Botoşani (acasă) şi 0-2 cu Gaz Metan (deplasare).

12:42

UTA a remizat in primele doua etape: 1-1 cu Viitorul (deplasare), 0-0 cu FC Voluntari (acasă).