1
Gaz Metan
Serban (ag) 64'

Asa am trait FC Arges - Gaz Metan Medias. Ambele echipe au marcat!

Etapa a 17-a din CASA Liga 1 a continuat, duminica, cu meciul FC Arges - Gaz Metan Medias.

16:26

89'

Gaz Metan domina finalul de meci. Idrisa Sambu este blocat in momentului sutului. Corner pentru oaspeti.

85'

Cehul Baco (Gaz Metan) rateaza incredibil din interiorul careului. O mana salvatoare a lui Greab mentine tabela in echilibru.

79'

Gazdele irosesc o lovitura libera din preajma careului advers. Nastasie a trimis direct in bratele lui Plesca.

74'

Chamed in locul lui Valente la Gaz Metan.

73'

Dubla inlocuire la FC Arges:

Intra: Palic si Nastasie.
Ies: Maes si Ndiaye.

69'

Draghici suteaza pe langa poarta oaspetilor.

64'

Gol Serban (ag)!

Gaz Metan egaleaza prin autogolul lui Serban. La o centrare din lovitura libera de pe flancul drept acesta a deviat nefericit in propria poarta.

46'

La pauza oaspetii au efectuat doua schimbari:

Alceus in locul lui Pambou
Costea in locul lui Nitu.

46'

A inceput partea secunda.

15:19

Pauza in Trivale.

45'

Lovitura libera pentru gazde. Meza Colli rateaza de putin cadrul portii cu o executie de la 22 metri aproximativ.

38'

Dumitru trimite in forta pe coltul scurt. Minge respinge de Plesca in corner.

12'

Ze Manuel in locul lui Ciocan (Gaz Metan).

8'

Gol Maes!

Actiune rapida a gazdelor in dreapta prin Tofan. Acesta patrunde pana la limita careului si centreaza perfect pentru lovitura de cap a lui Maes. 1-0 FC Arges!

2'

Yuri respinge cu capul de pe linia portii mingea trimisa de Serban. Prima ocazie apartine gazdelor.

1'

Fluier de start in Trivale. Terenul este aproape in totalitate curatat de zapada, dar pare inghetat in anumite portiuni.

14:28

FC Arges: 12 Greab - 2 Tofan, 26 Maric, 32 Deslandes, 30 Musat - 4 Meza Colli, 8 Serban - 11 Draghici, 20 Maes, 7 Dumitru - 18 Ndiaye.

Gaz Metan: 12 Plesca - 21 Butean, 3 Yuri, 5 Baco, 7 Trif, 20 Pambou, 8 Francisco Junior - 91 Ricardo Valente, 13 Deaconu, 44 Ciocan - 9 Nitu.

Arbitru: Horia Mladenovic.

14:20

Avancronica

FC Argeş şi Gaz Metan s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus piteştenii, un meci s-a terminat cu victoria medieşenilor, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă din Liga 1: 28 august 2020, Gaz Metan - FC Argeş 2-0, goluri înscrise de Ondrej Baco şi Nicolao Dumitru Cardoso.

Argesul a primit cel puţin un gol în șapte dintre cele opt meciuri disputate acasă