2
Dinamo
Sorescu 82' Mihaiu 11'

Asa am trait FC Arges - Dinamo

Urmariti live text in aceasta pagina duelul programat pe arena din Trivale intre FC Arges si Dinamo Bucuresti. Meci din penultima etapa in playout.

18:28

90'

Dubla schimbare la Dinamo: intra Radu in locul lui Filip si Grigore in locul lui Nemec.

90'

Nastasie intra in careul dinamovist, dar intarzie sutul si pierde pana la urma mingea.

82'

Gol Sorescu!

Demarcare in interiorul careului pentru Sorescu si finalizare la coltul lung.

80'

Galben primit de Albentosa pentru un fault in propria jumatate de teren.

78'

Fabbrini in locul lui Achim la Dinamo.

69'

Greab salveaza la sutul lui Puljic.

62'

Morsay in locul lui Mateiu la Dinamo.

59'

Gol Mediop!

Argesul egalează prin Mediop Ndiaye. Preluare cu spatele la poarta si sut din intoarcere cu piciorul stang.

48'

Mihaiu, galben pentru simulare.

46'

17:20

Pauza la Pitești. Dinamo in avantaj minim dupa 45 de minute.

45'

Mediop se alege cu galben pentru simulare.

44'

Musat centreaza din stanga si Dumitru reia cu capul peste poarta.

40'

Esanu blochează sutul lui Tofan.

37'

Plujic aproape de autogol la centrarea lui Musat din flancul stang.

31'

Ploua torential la Pitesti. Conditii tot mai grele de joc, desi terenul rezista bine pana in acest moment.

14'

Mediop in locul lui Mitoi la FC Arges.

11'

Mihaiu avea un picior in afara jocului la pasa lui Sorescu. Un asistent mai riguros ar fi ridicat fanionul.

11'

Gol Mihaiu!

Dinamo a insistat mai mult si Mihaiu deschide scorul revansandu-se pentru ratarea loviturii de la 11 metri cu Astra in semifinalele Cupei Romaniei.

9'

Greab respinge lovitura de cap a polonezului Gol. Mare ocazie pentru Dinamo.

9'

Corner obtinut de Sorescu. Dinamo mai prezenta in joc.

5'

Sorescu suteaza in forta. Mingea e deviata peste poarta.

1'

A inceput meciul.

0'

FC Arges: 12 Greab - 2 Tofan, 5 Turda, 25 Boldor, 30 Musat - 4 Meza Colli, 8 Serban - 7 Dumitru, 89 Honciu, 19 De Jonghe - 3 Mitoi.

Dinamo: 12 Esanu - 30 Bejan, 66 Puljic, 2 Albentosa - 22 Sorescu, 77 Achim, 8 Anton, 55 Gol, 7 Filip - 98 Mihaiu, 17 Nemec.

12:51

FC Argeş - Chindia 0-1 (la 21 aprilie 2021) a fost singura înfrângere suferită de piteşteni în ultimele 12 jocuri disputate în campionat pe teren propriu, interval în care au mai înregistrat cinci victorii şi șase rezultate de egalitate.

Dinamo vine după o serie formidabilă cu patru victorii consecutive, succese graţie cărora a încheiat runda precedentă pe locul 5 în play-out.

FC Argeş vs Dinamo în Liga 1: 90 de jocuri - 24 de victorii FC Argeş - 12 remize - 54 de succese Dinamo;

Palmares cu FC Argeş gazdă: 45 de meciuri - 19 victorii FC Argeş - 10 remize - 16 succese Dinamo.

Cea mai recentă întâlnire directă: 15 martie 2021, Dinamo - FC Argeş 1-2 (Vl. Achim / R. Grecu, C. Malele).